Про його автограф мріяв Шварценеггер: цікаві факти з життя важкоатлета Жаботинського

Про його автограф мріяв Шварценеггер: цікаві факти з життя важкоатлета Жаботинського

Легендарний важкоатлет Леонід Жаботинський свого часу піднімав на змаганнях надзвичайно велику вагу. Його богатирській силі дивувалися всі: від Єгипту до США. Спортсмен мав купу шанувальників, серед яких відомі світові зірки.

Жив у Радянському Союзі, але перемагав за Україну

Леонід Жаботинський народився 28 січня 1938 року в Краснопіллі Сумської області. Втім своїм рідним містом завжди вважав Запоріжжя.

Жаботинський був не лише важкоатлетом, але й інтелектуалом. Він був здатен не просто підняти величезну вагу, але і прорахувати стратегію протистояння з суперником, зумівши обійти його за сумою взятих кілограмів.

Попри те,що Росія постійно приписує спортсмена до себе, все своє життя Леонід Жаботинський виступав за українські клуби СКА – Запорізький, Київський і Одеський. У 2012 році Жаботинський заявив у інтерв’ю:»Я – українець, і всі свої перемоги присвятив Україні і тому місту, де я жив і живу в даний час».Помер український спортсмен у 2016 році у віці 77 років через грип, що призвів до тромбозу кишківника.

 

Леонід Жаботинський

Спортивні досягнення

У 1962 році на змаганнях VIII всесвітнього фестивалю молоді й студентів у Хельсінкі Жаботинський переміг у важкій вазі, піднявши у сумі триборства 480 кг.

Наступного року на Спартакіаді народів СРСР український важкоатлет встановив світовий рекорд, піднявши у ривку 165 кг.

24 березня 1964 на змаганнях у Москві встановив світовий рекорд у ривку, показавши результат 168,5 кг, та поштовху − 213 кг. Крім того він встановив рекорд світу у класичному триборстві, показавши результат 560 кг.

Того ж року в Токіо (Японія) на олімпійських змаганнях Жаботинський завоював золоту медаль серед важкоатлетів із результатом 572,5 кг та встановив новий світовий рекорд у поштовху штанги, показавши результат 217,5 кг.

У 1968 році на олімпійських іграх у Мехіко Жаботинський завоював золоту медаль серед важкоатлетів з результатом 572,5 кг, чим повторив свій власний рекорд чотирирічної давнини.

21 лютого 1974 року на Чемпіонаті Збройних Сил СРСР встановив свій останній – 19-й світовий рекорд, піднявши у ривку 185,5 кг.

Став кумиром для Арнольда Шварценеггера

Під час турніру у Відні 1965 року до українського атлета-важковаговика Леоніда Жаботинського підійшов місцевий 17-річний юнак і взяв автограф. Ним виявився Арнольд Шварценеггер, в майбутньому багаторазовий чемпіон із культуризму, який неодноразово удостоювався титулу «Містер Олімпія».

Леонід Іванович на відміну від австрійця не запам’ятав цієї зустрічі і був дуже здивований, коли у 2004 році отримав телеграму із запрошенням приїхати до нього в гості. Тоді вже від губернатора американського штату Каліфорнія, всесвітньо відомої голлівудської зірки Арнольда Шварценеггера.

Той при зустрічі розповів Жаботинського про цей випадок у Відні і висловив своє щире захоплення успіхами українського важкоатлета.»Із самого дитинства я за тебе вболівав. Навіть під час токійської Олімпіади, хоча там виступали Норберт Шеманскі і Губнер. За них теж, звичайно, переживав, але мені чомусь хотілося, щоб виграв ти», – сказав Шварценеггер.

Цікаві факти з життя Жаботинського 

  1. Леонід Жаботинський є почесним громадянином двох міст: українського Запоріжжя і єгипетського Суецу.
  2. Щорічно в Запоріжжі проводяться турніри на призи Леоніда Жаботинського.
  3. З професіонального спорту українець пішов у середині сімдесятих через травму.
  4. З 1987 до 1991 року служив військовим радником із питань спорту на Мадагаскарі.
  5. У 2017 році в Запоріжжі йому відкрито пам’ятник, який виготовлений з бронзи в натуральний зріст 1,93 м.
  6. Особисто був знайомий з Юрієм Гагаріним, вважав його дуже простим та скромним.
  7. Леоніду Жаботинському колись прийшлося застосувати свою силу не у спорті, а проти трьох хуліганів, які хотіли напасти на нього та його дружину в темному провулку у Запоріжжі.
  8. У Парижі текстильна фабрика терміново виготовила Жаботинському спортивний пояс для участі у змаганнях. Тоді на кілька годин робота на фабриці зупинилася, бо всі хотіли подивитися на відомого спортсмена. Згодом цей момент фабрика використала у рекламних цілях: » Найсильніша людина світу користується поясом нашої фабрики! Купуйте наші вироби!».
  9. Леонід Жаботинський мав 48-ий розмір взуття.
  10. У 2018 році НБУ випустив на честь Жаботинського пам’ятну монету номіналом 2 грн (тираж – 35 тис.).

 

Леонід Жаботинський

 

Джерело: 5 канал

Схожі публікації