Про що говорили на засіданні комісії з топоніміки

Про що говорили на засіданні комісії з топоніміки

1 червня відбулося засідання міської комісії з питань топоніміки, охорони культурної спадщини та місцевої символіки. На основі висновків саме цієї комісії члени виконкому та депутати ухвалюватимуть рішення щодо перейменування назв вулиць, встановлення меморіальних дощок, демонтаж пам’ятників радянської епохи тощо.

У ході цього зібрання розглядалися питання про:

  • встановлення меморіальної дошки колишньому директору дитячої музичної школи Миколі Янову;
  • демонтаж пам’ятного знаку російському письменнику Максиму Горькому, встановленого на території ЗНЗ І-III ст. № 2;
  • перейменування однієї з вулиць міста на честь прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона відповідно до звернення депутатів районної ради;
  • демонтаж стели/пам’ятного знаку «Бойовим і трудовим подвигам комсомольців» та меморіальні плити комсомольцям та піонерам, встановлених у Театральному сквері;
  • перейменування ряду місцевих топонімів, пов’язаних з російською історією та культурою.

Комісія обговорила всі питання та підтримала більшість із них. Відхилено пропозицію про перейменування однієї з вулиць на честь Бориса Джонсона, оскільки суперечить нормам чинного законодавства. Адже Закон передбачає, що проводити увічнення пам’яті конкретної людини можна лише посмертно.

Тепер, аби рішення набрали чинності, їх мають ухвалити на засіданні виконавчого комітету та сесії Олександрійської міської ради.

Джерело: Олександрійська міська рада

Схожі публікації