Проблеми і перспективи олександрійського автоспорту

Проблеми і перспективи олександрійського автоспорту

12-13 жовтня на трасі «Вербова Лоза» відбудеться 4-й етап чемпіонату України з автомобільних гонок, на який зберуться кращі спортсмени з нашої країни, Білорусі та Молдови. Напередодні заходу журналісти «ОТ» зустрілися з його організатором — директором автомотоклубу «Олександрія» Володимиром Крисько і поговорили про автоспорт, його проблеми і перспективи.

— Багато в чому завдяки унікальній трасі «Вербова Лоза» Олександрія має можливість проводити такі заходи і долучатися до видовищного виду спорту. На жаль, багато років траса була нічийною, а тепер ви взялися навести там порядок?

— 9 серпня минулого року рішенням міської ради траса була передана нашому клубу в оренду на 49 років. Тоді ж був підписаний договір про державно-приватне партнерство, в якому визначалася участь кожної зі сторін. З нашого боку взяті зобов’язання протягом п’яти років вкласти 1,5 млн гривень в реалізацію проекту і створити 10 робочих місць.

— Навіщо вам це потрібно? Адже автоспорт в нашій країні зараз переживає важкі часи.

— По-перше, ми фанати цього виду спорту і робимо все, щоб його підтримувати і популяризувати. По-друге, дійсно, часи сьогодні важкі, а автоспорт дуже витратний захід. Наприклад, бюджет машини (ВАЗ-2108 з об’ємом двигуна 1600 куб / см) мого сина Данила становить 40 тис. Доларів. Приплюсуйте екіпіровку, бензин, витрати на тренування, виїзди на змагання, техобслуговування, ремонт і т. Д. До речі, щоб економити кошти на тренування, Данилу довелося купити за свої призові гроші симулятор. Робота на ньому максимально наближена до реальних умов, але все одно хотілося б ганяти на цій трасі. На жаль, доводиться економити.

Можу додати, що стан справ в автоспорті настільки плачевний, що нинішній чемпіонат України міг би не відбутися через неможливість організувати необхідну кількість його етапів. Бракує фінансування. Але керівництво Автомобільної федерації України звернулося до нас, щоб ми організували 4-й етап, і, як бачите, буде і етап, і чемпіонат. Дякую за допомогу нашим спонсорам, президенту клубу Віталію Проквасу, міській владі і нашому народному депутату Олегу Воронько.

— Що передбачає розроблення проекту?

— Наша головна мета — створити справжній спортивний об’єкт міжнародного рівня, щоб тут могли виступати спортсмени не тільки наші, а й з інших держав, щоб можна було отримати відповідну ліцензію, проводити змагання міжнародного рівня.

Довжина і ширина траси відповідають європейським критеріям, а ось з інфраструктурою проблеми. Потрібно побудувати приміщення для суддівського корпусу та організаторів, медичний пункт, туалети, душові, мийку, бокс технічного контролю, облаштувати трасу огорожами, заасфальтувати стартову зону, створити належні побутові умови для спортсменів і глядачів.

На сьогоднішній день нам вдалося розширити трасу, вирити водойму для її поливу, упорядкувати парк гонщиків і зону торгівлі.

До речі, водойма досить велика, під нею є кілька джерел, так що водою будемо забезпечені. Думаємо над тим, щоб використовувати трасу і в зимовий час. На водоймі буде каток, а три крутих спуску обладнаємо під лижні траси — буде такий невеликий олександрійський Буковель!

— Хто буде виступати на олександрійському етапі гонок? Будуть відомі прізвища?

— У класі легкових автомобілів від нашого клубу виступатиме мій син, триразовий чемпіон України, а в класі «Баггі» — призер багатьох чемпіонатів Сергій Млявих.

Серед іменитих спорсменів ми побачимо Олександра Салюка, Олександра Фельдмана, Ігоря Кондращука, Костянтина Бородавченко. Також приїде учасник чемпіонату Європи Андрій Максіан і багатократний чемпіон Білорусі, учасник ралі «Париж-Дакар» і «Шовковий шлях» Арсеній Статкевич.

В цьому році ми вирішили урізноманітнити програму і зробити її більш насиченою. Так, основні заїзди відбудуться 13 жовтня. Напередодні — 12 жовтня — відбудеться 1-й фінал, а після — урочиста частина: о 18.00 колона гонщиків проїде по місту до Соборної площі, де на головній сцені міста відбудеться представлення учасників, після — концерт за участю запрошених з інших міст духового оркестру та вокально -танцювальних колективів. Це буде подарунок від президента нашого клубу.

— Кажуть, що і у вашого сина, і у нашої команди є шанси стати чемпіонами України?

— Так, такі шанси є. На сьогоднішній день, за підсумками 3-х етапів, Данило набрав в своєму класі 60 очок, а у найближчого конкурента всього 37. Олександрійська команда також лідирує в командному заліку, випереджаючи майже вдвічі найближчих суперників.

Схожі публікації