Розпочалася розробка Програми інтеграції ВПО в Олександрійську громаду: в чому її користь

Розпочалася розробка Програми інтеграції ВПО в Олександрійську громаду: в чому її користь

10 серпня відбулося перше засідання робочої групи з розробки Програми інтеграції ВПО в Олександрійську громаду. Зустріч була присвячена обговоренню методів визначення потреб внутрішньо переміщених осіб, організації надання їм необхідних послуг та створенню умов для того, щоб вони лишились в Олександрії. Захід зібрав керівників структурних підрозділів міської ради, які безпосередньо пов’язані з потребами ВПО, а також представників громадських організацій, що співпрацюють з цією категорією населення.

Під головуванням заступниці міського голови Ірини Чемерис учасники наради обговорювали розробку комплексної програми, спрямованої на інтеграцію вимушено переміщених осіб в громаду. Програма має на меті максимально використовувати потенціал громади для підтримки переселенців і використання їхніх ресурсів для розвитку місцевої спільноти.

Згідно з даними, від початку конфлікту вже понад 11 300 людей змушено переселилися в Олександрію. Дослідження показали, що приблизно 50% з них планують або розглядають можливість залишитися в місті навіть після припинення конфлікту.

Затвердження запропонованої програми відкриє можливості для фінансування заходів, спрямованих на підтримку та успішну інтеграцію внутрішньо переміщених осіб. До підтримки у написанні програми долучилася міжнародна ініціатива «U-LEAD з Європою», яка фінансується Європейським Союзом та країнами-членами, такими як Данія, Естонія, Німеччина, Польща та Швеція.

Ірина Чемерис наголосила, що важливо для місцевого самоврядування розуміти потреби внутрішньо переміщених людей, враховувати їхні плани та ресурси, а також розробити послідовний план дій. Це сприятиме не лише успішній інтеграції ВПО в громаду, але й підсилить потенціал та розвиток міста.

Джерело: Олександрійська міська рада

Схожі публікації