Скільки і за які автомобілі доведеться платити українцям

Скільки і за які автомобілі доведеться платити українцям

Цього року до списку автомобілів, що підлягають оподаткуванню, внесли 226 моделей. Ставка транспортного податку фіксована – 25 тисяч гривень на рік за кожен автомобіль, що входить до цієї категорії. Під оподаткування підпадають автомобілі з вартістю понад 375 мінімальних зарплат. Таким чином у 2023 році податок стягується за моделі, ціна яких вища за 2,25 млн гривень. Оподатковуються автомобілі не старше 5 років, але це залежить від марки транспортного засобу. Податок має фіксовану ставку в розмірі – 25 тисяч гривень. Власники автомобілів, що підпадають під податок, повинні сплатити цю суму протягом двох місяців після отримання повідомлення від податкової служби. Ці кошти спрямовуються до місцевого бюджету.

Які моделі автомобілів підпадають під оподаткування у 2023 році

Під оподаткування у 2023 році потрапили 226 моделей легкових автомобілів. Серед них – Porshe, Tesla, Toyota, Land Rove, Lexus, Bentley, Jaguar, BMW, Mersedes-Benz. Повний список автомобілів, що підпадають під “податок на розкіш”, можна подивитися на сайті Міністерства економіки України. Крім того, на сайті Міністерства економіки України можна розрахувати приблизну ринкову вартість вашої автівки та перевірити, чи потрапляє вона в категорію оподаткування. Щоб дізнатися, потрібно ввести у відповідну графу марку, модель і рік випуску авто.
Варто зазначити, що право на володіння автомобілем власник має подати протягом місяця з моменту купівлі, якщо його придбав у поточному році.Якщо ж машину викрали, то законний власник перестає платити транспортний податок з наступного місяця після фіксації крадіжки


Новини Ю

Схожі публікації