Спалах африканської чуми свиней зафіксовано на Кіровоградщині

Спалах африканської чуми свиней зафіксовано на Кіровоградщині

Спалах африканської чуми свиней (АЧС) виявлено на території ПП «Гарант» у селі Верблюжка Новгородківської селищної ради Кропивницького району, повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

Джерело: Агробізнес Сьогодні

Спеціалісти ветеринарної служби відібрали біологічний матеріал у загиблих свиней для аналізу. Діагноз АЧС підтвердила Кіровоградська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби.

Місцева державна протиепізоотична комісія при Кропивницькій РДА затвердила план дій і встановила межі епізоотичного вогнища, зони захисту та зони нагляду.

У рамках контролю за ситуацією, на території ПП «Гарант» було умертвлено та спалено дві свині, місце спалення та приміщення, де утримувалися тварини, були дезінфіковані. Встановлено карантин, обмежено доступ транспорту та людей на 40 діб.

Зараз проводиться робота з встановленням чисельності свиней у зонах захисту та нагляду. Жодних повідомлень про підозри на захворювання або загибель свиней з навколишніх населених пунктів не надходило. Відомство стверджує, що ситуація під контролем.

Схожі публікації