Спалах грипу. На Кіровоградщині у двох господарствах загинули 111 птахів

Спалах грипу. На Кіровоградщині у двох господарствах загинули 111 птахів

У Петрівській громаді Олександрійського району Кіровоградської області у двох приватних господарствах загинули 111 птахів: 91 курка та 20 качок. Працівники Держпродспоживслужби підтвердили у них грип.

Повідомлення про загибель птиці надійшло з села Новий Стародуб 12 січня, розповіла Суспільному речниця Держпродспоживслужби Наталія Шевченко. Живі птахи у цих двох господарствах відмовлялись від корму та води, мали пригнічений стан, діарею та витік рідини з дзьоба.

Працівники Держпродспоживслужби у загиблої птиці виявили вірус пташиного грипу типу А субтипу Н5N1.

Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу усю птицю в цих господарствах знищили (шляхом спалювання), провели дезінфекцію приміщення, де утримувались птиця, та інвентарю — взуття, одягу, що міг бути заражений.

В сусідніх господарствах загиблої та хворої птиці немає.

Протиепізоотична комісія при Олександрійській адміністрації визначила десятикілометрову зону навколо села Новий Стародуб та Федорівка до якої увійшли також села Олімпіадівка, Червоносілля, Мар’янівка, Балахівка, Олександрівка, Чечеліївка, Малинівка Петрівської територіальної громади та села Видне, Гайок, Пустельникове, Ізмайлівка Олександрійської територіальної громади, де ведуть спостереження за свійською птицею.

Схожі публікації