Стало відомо, чому пенсіонерів можуть позбавити 50% виплат

Стало відомо, чому пенсіонерів можуть позбавити 50% виплат

В Україні, відповідно до чинного законодавства, встановлено право стягнення до 50% від загальної суми пенсії, за умови наявності відповідного судового рішення або інших відповідних документів. Про це йдеться в законодавчій базі.

Через що можуть стягнути до 50% пенсії

В Україні існує можливість здійснення відрахування з пенсійних виплат у розмірі від 20% до 50% залежно від конкретних обставин та наявності відповідних юридичних рішень чи документів. Згідно із законодавством України, такі випадки можуть призвести до утримання до 50% суми пенсійних виплат:

  • Утримання членів сім’ї (виплата аліментів).
  • Відшкодування збитків, пов’язаних із крадіжкою майна підприємств та організацій.
  • Компенсація шкоди, заподіяної каліцтвом або іншою шкодою здоров’ю, а також пов’язаної зі смертю потерпілого.
  • Повернення надміру одержаних сум заробітної плати у випадках, передбачених законом.

З інших видів стягнень може бути утримано не більше 20% пенсії.

Втрата частини пенсії в разі приховування працевлаштування

У разі, якщо українець, який отримує пенсійні виплати від держави, відновлює трудову або бізнес-діяльність, йому потрібно повідомити про це Пенсійний фонд протягом 10 днів. Повідомлення є необхідним для забезпечення відповідності пенсійного статусу та правильного розрахунку пенсійних виплат у зв’язку зі зміною статусу зайнятості. Це можна робити шляхом подання відповідної заяви в дистанційному режимі через особистий кабінет веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Якщо українець, який отримує пенсійні виплати від держави, не повідомляє Пенсійний фонд про відновлення трудової або бізнес-діяльності протягом 10 днів, це може призвести до ризику втрати пенсії, а також до вимоги повернення коштів, отриманих у вигляді переплати, до бюджету. Якщо пенсіонер відмовляється добровільно повернути переплату, Пенсійний фонд України має право ухвалити рішення про вирахування 20% з майбутніх пенсійних виплат з метою погашення заборгованості. Це захід, що застосовується для стягнення переплати шляхом утримання частини пенсійних виплат до повного відшкодування суми переплати.

Фокус

Схожі публікації