Старі будинки Олександрії

Старі будинки Олександрії

Старі будинки — капсули часу! Вони ще є в нашій Олександрії. Але прикрі випадки — пожежі, занедбаність, пограбування, байдужість (або відсутність) власників призводять до непоправних втрат. Автентичні меблі, дверцята з грубок, кахлі, віконна і дверна форнітура, металеві прикраси, піддашки… зникають на смітниках, у вогні або металобрухті. Можливості врятувати ці речі все ще є. Часу — майже немає.

Але є в Олександрії і позитивні приклади. Врятована і збережена старовинна ручка з вхідних дверей Олександрійської чоловічої гімназії. Всесвітньо відомий Дмитро Чижевський та його талановиті «однокашники» Панас Феденко, Леонід Малошийченко… — сотні разів відчиняли ті двері.

Цей унікальний артефакт збережено директором Олександрійського аграрного коледжу Білоцерківського НАУ Олександром Бодяко. Він своєчасно прийняв таке рішення, і тепер весь майбутній музей коледжу можна будувати навколо цього автентичного експонату і слогану «Відкрий для себе Всесвіт». Для викладачів, студентів, екскурсантів і активних олександрійців це може стати короткою програмою чи правилом життя.

 

Джерело: Валерій Жванко

Схожі публікації