Старі будинки Олександрії

Старі будинки Олександрії

Старі будинки – капсули часу! Вони ще є в нашій Олександрії. Але прикрі випадки – пожежі, занедбаність, пограбування, байдужість (або відсутність) власників призводять до непоправних втрат. Автентичні меблі, дверцята з грубок, кахлі, віконна і дверна форнітура, металеві прикраси, піддашки… зникають на смітниках, у вогні або металобрухті. Можливості врятувати ці речі все ще є. Часу – майже немає.

Але є в Олександрії і позитивні приклади. Врятована і збережена старовинна ручка з вхідних дверей Олександрійської чоловічої гімназії. Всесвітньо відомий Дмитро Чижевський та його талановиті “однокашники” Панас Феденко, Леонід Малошийченко… – сотні разів відчиняли ті двері.

Цей унікальний артефакт збережено директором Олександрійського аграрного коледжу Білоцерківського НАУ Олександром Бодяко. Він своєчасно прийняв таке рішення, і тепер весь майбутній музей коледжу можна будувати навколо цього автентичного експонату і слогану “Відкрий для себе Всесвіт”. Для викладачів, студентів, екскурсантів і активних олександрійців це може стати короткою програмою чи правилом життя.

 

Возможно, это изображение (дерево и на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (на открытом воздухе и дверь)

Возможно, это изображение (природа и дерево)

Джерело: Валерій Жванко

Схожі публікації