«Теплокомуненерго» готове пустити тепло

«Теплокомуненерго» готове пустити тепло

Олександрійське «Теплокоуненерго» готове до початку опалювального сезону. Теплові мережі майже повністю заповнили водою. Наразі проводять гідравлічні випробування і завершують встановлення нового обладнання.

Саме це комунальне підприємство узимку забезпечує теплом 16 тисяч абонентів і більшість бюджетних установ та організацій. В оселях потеплішає, щойно середня добова температура повітря становитиме 8 і менше градусів. Нині розв’язують питання заборгованості за газ. Адже постачальник газу змінився, а борги лишилися. Щоправда, штрафи і пені спишуть, розповідає директорка «Теплокомуненерго» Алла Грибачова:

«Борги будуть зафіксовані, які залишилися перед НАК «Нафтогазом», реструктуризовані на 82 місяці і після виплати основних сум по договорах будуть списані штрафи, пені. У нашому варіанті штрафів, пені на суму 18 мільйонів нам там нараховано. Реструктуризації підлягає не лише заборгованість перед НАК «Нафтогаз», а і заборгованість, зафіксована на 1 червня, перед розподільчою фірмою, транспортними організаціями, перед водоканалом і обленерго».

Реструктуризують також 9 мільйонів гривень боргу перед ВАТ «Кіровоградгаз». Його частину погасять з міського бюджету. відповідне рішення щодо виділення 3 мільйонів гривень прийняла міська рада. Тож підприємство зможе частково заплатити за електроенергію і за транспортування природного газу.

Меморандум між Урядом, «Нафтогазом» та очільниками міст, підписаний 30 вересня, передбачає що тарифи на тепло для населення не зростатимуть. Компенсувати різницю планують шляхом збільшення бюджетних надходжень. Адже ціна на газ зросла більш як утричі.

Меморандум також передбачає можливість для «Теплокомуненерго» розблокувати рахунки, що були заблоковані півтора року через борги. І вже до 15 жовтня керівництво має підписати мирову угоду з новим постачальником. За газ доведеться сплачувати у чітко встановлені дати, а у разі затримки платежів, всі надходження йтимуть як розрахунок за блакитне паливо. Наразі підприємство готове розпочати опалювальний сезон, проте надалі все залежатиме від стану розрахунків споживачів, наголосила керівниця:

«Ситуація складна. Умови газопостачальники поставили жорсткі, нові для нас взагалі. Будемо вчитись виживати у цих умовах, ну і сподіваємось, що люди будуть більш дисципліновано ставитись, розуміючи, що для того, щоб було тепло, треба платити. Інакше залишиться місто без тепла і ніхто не допоможе, тому що дуже все складно».

На сьогодні заборгованість населення за спожиту теплову енергію становить понад 70 мільйонів гривень.

Джерело: В об’єктиві

Схожі публікації