Торік працівникам з Кіровоградщини роботодавці пропонували найнижчі зарплати в Україні

Торік працівникам з Кіровоградщини роботодавці пропонували найнижчі зарплати в Україні

Водіям та продавцям в Кіровоградській області пропонували зарплатню в районі  7-15 тис. грн, яка є найменшою по Україні.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією аналітичної служби OLX Робота.

Кого шукали працедавці

Минулого року роботодавці найактивніше шукали працівників у сфері роздрібної торгівлі, продажах та закупівель – 27% пропозицій від усіх оголошень за рік. У регіонах країни у топі розташувалася позиція продавця – понад 30 тис. вакансій, що втричі більше, ніж минулого року. В середньому таким фахівцям пропонували зарплату в 10 тис. грн.

На другому місці за кількістю оголошень опинилася категорія «Транспорт / логістика» – 18% від усіх пропозицій за рік. Тут серед найпопулярніших спеціалістів були водії з середньою заробітною платою у 19,6 тис. грн і вантажники – 11,2 тис. грн.

До п’ятірки спеціальностей у 2021 році потрапили також кухарі та різнороби, яким платили в середньому по 12,5 тис. грн. Для порівняння: у 2020 році кухарі займали лише сьому позицію, а різнороби навіть не увійшли до десятки.

Схожа тенденція й у найбільших регіонах: у Київській, Львівській, Одеській, Дніпропетровській та Харківській областях активно шукали тих самих робітників, що й загалом у країні.

У Київській та Львівській областях водіям пропонували 20-22,5 тис. грн, а от у Кіровоградській області – 13-15 тис. грн. Зарплати у продавців на Київщині та Харківщині були вищі за середню (11,5 тис. та 10,5 тис. грн відповідно), тоді як на Кіровоградщині та Чернігівщині продавцям готові були платити мінімум – 7 тис. грн.

Найменше пропонували у 2021 роботу для «блакитних комірців» у Тернопільській, Закарпатській, Кіровоградській та Чернівецькій областях.

Київська область – єдина, де вакансія няні потрапила у десятку найпопулярніших. Загалом няню тут шукали майже 2 000 разів, що становить 70% від усіх вакансій цієї професії у країні. Пропонували їм в середньому 23,1 тис. грн, тоді як по Україні – 19,6 тис. грн, а найменше – в Запоріжжі (8,8 тис. грн)

Яким спеціалістам платили найбільше

Найвищу середню зарплату працедавці пропонували далекобійникам – 60,5 тис. грн. Проте більшість високооплачуваних робітничих вакансій у 2021 році була зосереджена у категорії «Будівництво». Такі пропозиції були переважно у Київській області, промислових регіонах, як Дніпропетровська та Запорізька області, а також туристичних, як Івано-Франківська та Львівська області, де активно будуються відповідні об’єкти.

Компанії пропонували робітникам на будівництві від 20 тис. (екскаваторник) до 35 тис. грн (фасадник) залежно від спеціальності. Розмір зарплати також залежить від регіону. Наприклад, найбільшу оплату праці пропонують плиточникам на Львівщині – 52,2 тис. грн, а найменшу у Харківській області – 21,5 тис. грн.

Схожі публікації