У громадах Кіровоградщини запрацюють мобільні пункти здоров’я «Захистись!»

У громадах Кіровоградщини запрацюють мобільні пункти здоров’я «Захистись!»

Про це повідомили в пресслужбі Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб, інформує «Гречка».

Захворюваність на Кіровоградщині

«Наразі в Україні існує ризик спалаху кору. Кіровоградщина також в небезпеці. Адже станом на грудень 2024 року минулого року в області 626 дітей не отримали щеплення від кору. Саме тому Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб стартує проєкт «Захистись!», щоб поінформувати лідерів громад, батьків та вчителів про важливість вакцинації дітей проти кору», – зазначили в повідомленні.

Згідно з інформацією, від кору захищають дві дози вакцини: КПК (кору-паротиту-краснухи) в один рік (перша доза) та в шість років (друга доза).

«Кір – це одна з найзаразніших інфекцій та одна з головних причин дитячої смертності у світі. Вірогідність заразитися кором для невакцинованої людини, яка контактувала з хворим на кір, становить 90%. У понад 5% людей, які перехворіли на кір, порушується стан здоров’я на все життя», – пояснює головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук.

Які послуги надають пункти здоров’я

Зокрема, жителі громад у мобільних пунктах зможуть:

  • отримати консультації сімейних лікарів, педіатрів, невропатологів;
  • вакцинувати дітей від кору, паротиту й краснухи;
  • отримати інформаційні матеріали.

Як скористатися послугами

Виїзні бригади медиків пункту здоров’я «Захистись!» працюватимуть протягом січня – березня в Аджамській, Великосеверинівській, Соколівській, Первозванівській, Катеринівській, Олександрівській, Новоукраїнській громадах.

«Наші мобільні бригади працюватимуть у населених пунктах області, аби залучити батьків з дітьми, які не отримали щеплення. Навіть зараз, коли частина школярів навчаються дистанційно, ризики від інфекцій не зменшились. І, на жаль, у групі ризику захворіти на кір та мати тяжкі ускладнення перебувають діти до п’яти років, – повідомила керівниця проєкту Наталія Копієвська.

Інформацію щодо роботи мобільних бригад з вакцинації у конкретному населеному пункті можна дізнатися за номером 0522 331 297. Або слідкувати за інформацією на офіційній Facebook-сторінці Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Схожі публікації