У Кропивницькому після весілля гості опинилися у лікарні

У Кропивницькому після весілля гості опинилися у лікарні

У Кропивницькому розслідують спалах гострої кишкової інфекції після святкування весілля.

П’ятеро постраждалих, серед яких двоє дiтей вiком до 17 рокiв, напередоднi перебували на святкуваннi весiлля в кафе в обласному центрі. З попереднiми дiагнозами харчова токсикоiнфекцiя (3 особи) та гастроентероколiт (2 особи) потерпiлих госпiталiзували до Центральної мiської лiкарнi.

Для встановлення причин i умов виникнення випадкiв гострої кишкової iнфекцiї, факторiв передачi iнфекцiї, визначення меж осередку та вжиття заходiв фахiвцi Держпродспоживслужби розпочали епiдемiологiчне розслiдування та позапланове iнспектування закладу громадського харчування.

Пiд час обстеження в кафе виявили порушення в сферах санiтарного законодавства та безпечностi харчових продуктiв, а також недотримання протиепiдемiчних заходiв. Зокрема, цехи утримують у незадовiльному санiтарному станi, подача страв здiйснюється в багаторазовому посудi за вiдсутностi умов для його миття при високих температурах у посудомийнiй машинi, для миття посуду використовують побутовий засiб замiсть професiйного миючого засобу для закладiв громадського харчування тощо. До того ж встановили, що в закладi на святкуваннi дозволяється споживання їжi, приготовленої в домашнiх умовах (торт), що могло стати причиною виникнення захворювання серед гостей кафе.

Усього на святкуваннi весiлля перебували близько 30 осiб, що є порушенням протиепiдемiчних вимог, адже на перiод карантину пiд час проведення бенкетiв дозволяється участь до 10 осiб.

За результатами iнспектування на кафе склали протокол про адмiнiстративне правопорушення у сферi санiтарного законодавства та протокол про порушення протиепiдемiчних заходiв у перiод карантину, також готується припис та розглядається питання щодо тимчасового призупинення роботи закладу.

Матерiали справи передадуть до правоохоронних органiв.

 

 

Джерело: Рідний край

Схожі публікації