У Кропивницькому сталася екологічна катастрофа

У Кропивницькому сталася екологічна катастрофа

У Кропивницькому відбулася екологічна катастрофа — забруднення річки Биянки перевищило норму в п’ять разів. Риба тут гниє і на березі, і на дні, а сама водойма мало не щодня міняє колір. Що стало причиною — дізнавалися журналісти «Сегодня».

Берег невеликої річки Біянка — улюблене місце відпочинку жителів околиці Кропивницького. Віктор і Сергій будинки у водойми придбали понад п’ять років тому, і за цей час жодного разу мору риби тут не бачили. Підозрюють — у воду потрапили сільськогосподарські хімікати.

Як розповіли фахівці Держпродпотребслужби, за результатами досліджень, забруднення водойми перевищує норму в п’ять разів, а рівень кисню — в три рази нижче. Крім того, риба заражена паразитами.

«Можна говорити про те, що річка була забруднена каналізаційними водами», — розповіла прес-секретар Госпродпотребслужби в Кіровоградській області Наталія Шевченко.

Зараз на березі річки лежить мертва риба, адже її досі не прибрали. Велика частина риби пішла на дно і, швидше за все, гниє. Адже тут стоїть нестерпний сморід.

Купатися чи ловити рибу в річці екологи заборонили, поки не відновиться водний баланс. Якщо винних у забрудненні Биянки встановлять, їм загрожує штраф і відшкодування збитків, завданих навколишньому середовищу.

Відео

 

Схожі публікації