У квітні рівень пилу в Олександрії в 1,5 раза перевищив середньомісячну норму

У квітні рівень пилу в Олександрії в 1,5 раза перевищив середньомісячну норму

Працівники Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології протягом квітня проводили моніторинг забруднення атмосферного повітря та радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища.

Також спеціалісти Кіровоградського ЦГМ поновили проведення діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод басейну р. Дніпро (суббасейн Нижнього та Середнього Дніпра) та басейн р.П.Буг. Протягом квітня були відібрані проби води, а також проводився їх хімічний аналіз, на хімічні та фізико-хімічні показники на 13 річках, які протікають на території Кіровоградської області.

За даними лабораторій, які знаходяться в м. Кропивницький та м. Світловодськ, в квітні 2022 року на території області відмічалося перебільшення середньомісячних концентрацій: в м. Кропивницький по пилу в 1,3 раза; в м. Олександрії по пилу в 1,5 раза; в м. Світловодськ по формальдегіду на рівні ГДК.

Середньомісячні концентрації інших визначуваних інгредієнтів були нижче рівня ГДК.

На деяких річках відмічається перевищення ГДК з: нітрогену амонійного 1,15-7,03 ГДК та нітрогену нітритного 1.00-3,20 ГДК. Вміст розчиненого кисню був задовільним і становив 3,70-11,00 мг2/дм3.

У зв’язку з окупацією рашистами зони Запорізької АЕС спостереження за радіаційним фоном проводилися як мінімум 3 рази на добу, для оперативного реагування та надання інформації в разі підвищення радіаційного фону, істотних відхилень в показниках гамма-фону не відмічалося. Максимальні значення досягали 0.013-0.016 млР/годину, що відповідає фоновим значенням (максимально допустиме значення рівня природного фону становить 0,024 млР/годину).

Схожі публікації