У МОЗі розповіли як отримати щеплення з купленим covid-сертифікатом

У МОЗі розповіли як отримати щеплення з купленим covid-сертифікатом

Люди, які придбали собі covid-сертифікат, можуть отримати щеплення від коронавірусу за умови добровільного зізнання у скоєному та активному сприянню у розкритті правопорушенні.

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Ми маємо вже не один випадок, коли особа зверталася до медичного закладу з бажанням вакцинуватися, маючи підроблений сертифікат, але медичні працівники в таких випадках змушені відмовляти людям у вакцинації. Ми хочемо врегулювати цю ситуацію та звільнити від кримінальної відповідальності осіб, які купили підроблений Covid-документ”, – зазначив Віктор Ляшко. Щоб уникнути покарання у такому випадку людині необхідно добровільно зізнатися у купівлі сертифікату та активно сприяти слідству.

Алгоритм дій:

людина, яка має підроблений документ про вакцинацію, але хоче отримати щеплення від covid-19, звертається до свого сімейного лікаря чи медпрацівника в пункті вакцинації.
лікар викликає поліцію, яка фіксує наявність у особи фейкового документа, вилучає цей документ на експертизу і проводить відповідні процесуальні дії.
за цим фактом слідчі відкривають кримінальне провадження, в якому людина, яка купила підроблений сovid-документ, стає його учасником.
як учасник кримінального провадження особа має давати свідчення про те, як і де отримала підроблений сертифікат, а також усіляко сприяти розкриттю злочину;
статус “учасника кримінального провадження” з людини знімається за клопотанням прокурора через суд.
Відповідна амністія від кримінальної відповідальності не торкнеться осіб, які виступали організаторами або були співучасниками таких злочинів – вони свідомо пішли на це і мають понести відповідальність.

Схожі публікації