Україна розпочала повну реорганізацію рибного господарства

Україна розпочала повну реорганізацію рибного господарства

Президент Володимир Зеленський підписав Закон № 7616 про удосконалення держрегулювання у галузі рибного господарства, який запускає наймасштабніші зміни у рибній галузі за всю історію незалежної України. Про це повідомляється на урядовому порталі.

Документ спрямований на створення сприятливих умов ведення рибного бізнесу в Україні та важливий для системного реформування рибного господарства. Він дозволить докорінно змінити ситуацію в галузі та стане поштовхом для її розвитку, прокоментували у Держрибагентстві. Закон змінює методи державного управління та проводить цифровізацію галузі рибного господарства. Зокрема створюється єдина державна електронна система управління галуззю. Запроваджується механізм декларування права на рибальство в електронній формі. Створюється система відстеження походження водних біоресурсів. Усі без винятку рибальські судна тепер повинні мати засоби дистанційного контролю. Запроваджується уніфікація всіх видів спецвикористання водних біоресурсів для наукових цілей. Встановлюються законодавчі вимоги до рибоприймальних пунктів як об’єктів обліку виловлених водних біоресурсів та продукції з них. Спрощується процедура надання в оренду гідротехнічних споруд для розвитку аквакультури.

«Законопроєкт розроблявся для максимального врахування побажань усіх гравців ринку, а також для гармонізації законодавства України з нормативною базою країн ЄС», – пояснив в.о. голови Держрибагентства Ігор Клименок. За його словами, вже цього року галузь відчує зміни від реалізації нового закону.

biz.liga.net

Схожі публікації