Українцям доведеться задекларувати свої доходи

Українцям доведеться задекларувати свої доходи

З 1 вересня 2021 року розпочинається кампанія з добровільного декларування. Громадянам надається можливість задекларувати свої статки та в подальшому вільно їх використовувати. 

Є низка причин, чому варто буде скористатися можливістю добровільно задекларувати свої статки. Зокрема, з часом буде дедалі складніше розмістити готівку в банківських установах чи придбати власність, якщо громадянин не мав офіційного доходу.

Запровадження одноразового добровільного декларування фізичними особами їхніх активів та сплати одноразового збору до бюджету передбачено Законом №1539. Закон створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та їх залучення в економіку України.

Цей Закон не про бюджетні надходження, а більше про створення цивілізованих умов в оподаткуванні доходів громадян. Громадяни, які скористаються цією можливістю зможуть спокійно розпоряджатися своїми активами. Для них це буде чиста фінансова історія.

Тим громадянам, які задекларували активи та сплатили з них збір, держава гарантуватиме звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства.

Про ставки

Добровільне декларування проводиться лише один рік. У період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Та передбачає сплату справедливого збору.

Запропоновано всього три основні ставки:

5% загальна ставка, встановлена для валютних цінностей та майна, що перебувають в Україні;

9% для закордонних активів;

2,5% для декларування активів у вигляді ОВДП.

Водночас, не всі активи підлягають декларуванню. Громадянам не потрібно подавати декларацію щодо власної квартири, загальна площа якої не перевищує 120 кв м, та будинку до 240 кв м.

Також не підлягає декларуванню і власний автомобіль. Але тут є певні критерії. Один із них – цей автомобіль має бути у власному постійному користуванні та не використовуватися для комерційних цілей.

Щодо земельних ділянок. Тут також є певні критерії. Не підлягають декларуванню земельні ділянки лише в межах норм безоплатної передачі (приватизації).

Тим громадянам, які сумлінно сплачували податки зі всіх доходів, які були джерелом набуття їхніх активів, декларацію подавати не потрібно. Також це звільнення застосовується до тих активів громадян, які були набуті без сплати належних податків і зборів (житло, автомобіль та земля). Мова йде, наприклад, про договори дарування чи отримання спадщини.

Для тих громадян, які скористуються можливістю добровільного декларування та відповідно задекларують свої активи, джерела їхнього набуття не розкриваються. Що також є додатковою гарантією держави.

Джерело БізнесЮа

 

Схожі публікації