Українських депутатів позбавили недоторканності

Українських депутатів позбавили недоторканності

Верховна рада України у вівторок 3 вересня схвалила в другому читанні законопроект про зняття недоторканності з народних депутатів. 

Документ передбачає скасування недоторканності з 2020 року. Закон вступить в силу з 1 січня 2020 го. Ухвалений депутатами законопроект зареєстрував ще в 2017 році Петро Порошенко, який тоді займав пост президента України.

«Внести зміни до статті 80 конституції України, виклавши її в такій редакції: (…) Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп», — йдеться в тексті документа.

Раніше в серпні повідомлялося, що спікер Верховної Ради і лідер партії «Слуга народу» Дмитро Разумков виступив за позбавлення президента України недоторканності. За його словами, зняти недоторканність з депутатів недостатньо, глава держави і судді також повинні бути позбавлені цього привілею. Він зазначив, що відповідне рішення необхідно прийняти, «щоб усі були рівними перед законом».

Джерело

Схожі публікації