«Укренерго» хоче стягнути 88 мільйонів з «Кіровоградобленерго»: у чому справа

«Укренерго» хоче стягнути 88 мільйонів з «Кіровоградобленерго»: у чому справа

Національна енергетична компанія «Укренерго» подала до суду на «Кіровоградобленерго» аби стягнути з них 87,9 мільйона гривень боргу.

У Єдиному держреєстрі судових рішень є позов державного підприємства «Укренерго» до «Кіровоградобленерго», інформує «Гречка».

«Укренерго» вимагає стягнути з кропивницької компанії 87 904 090 гривень, з яких:

  • основний борг — 86 497 209 гривні;
  • 3% річних на несплачену суму боргу — 644 962 гривні;
  • інфляційні втрати — 761 918 гривень.

Позивач стверджує, що борг утворився через те, що «Кіровоградобленерго» не оплатив надані послуги з диспетчерського управління. Варто зазначити, що «Укренерго» є підприємством Міністерства енергетики, і до його функцій входить зокрема і забезпечення балансу між кількістю виробленої електрики в країні в спожитої в режимі реального часу. Наприклад, під час блекаутів через російські обстріли минулої зими, «Укренерго» щодня доводило до областей ліміти споживання електрики на добу та аварійні відключення у випадку перевищення цих лімітів.

«Кіровоградобленерго» є приватною компанією з Кропивницького, яка займається розподілом електроенергії в області. Як пояснили у компанії «Гречці», це борг справді є та утворився він за період з липня по листопад 2023 року. І уточнили, що це не перший позов від НЕК «Укренерго» про стягнення заборгованості ПрАТ «Кіровоградобленерго».

Схожі публікації