Університети можуть самі визначати, в якій формі починати навчальний рік

Університети можуть самі визначати, в якій формі починати навчальний рік

Університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році. Але рішення треба ухвалювати відповідно до ситуації з коронавірусом у кожному регіоні

Міністр Степанов: З вересня до шкіл не пускатимуть дітей і вчителів з температурою, розробляються правила. Про це наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Глава уряду відзначив, що відповідно до закону про вищу освіту, університети мають такий рівень автономії та самоврядування, який дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу. Вчена рада закладу ухвалює рішення з питань організації освітнього процесу та визначає строки навчання на відповідних рівнях.

Однак, підкреслив прем’єр, рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно чи ходитимуть в університет, треба ухвалювати з огляду на ситуацію з коронавірусом у кожному конкретному регіоні.

Міністерство освіти і науки рекомендує вишам планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень і у разі сприятливої ситуації розпочати навчальний рік за таким розкладом:

для студентів першого курсу (ОС Бакалавр) — у період з 1 по 15 вересня;
для студентів старших курсів, починаючи з другого, — з 1 вересня;
для студентів ОС Магістр першого року навчання — у період з 11 по 15 вересня.
Напередодні Міністерство охорони здоров’я оприлюднило постанову головного санлікаря про правила навчання у школах та університетах
З уроками на вулиці і без масок у класах: МОЗ опублікував правила навчання під час карантину
на період адаптивного карантину — радять деякі уроки проводити на вулиці, а по коридорах ходити у масці.

Раніше в. о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет заявив, що відомство розробляє запасні варіанти навчання з 1 вересня на випадок погіршення епідемічної ситуації. Зокрема, у відомстві розглядають варіант змішаної форми навчання для школярів із 1 вересня — частково офлайн, частково онлайн або відвідування школи позмінно.

Джерело

Схожі публікації