В Кіровоградській області діти отримують правову допомогу від дорослих

В Кіровоградській області діти отримують правову допомогу від дорослих

163 дітей стали клієнтами центрів безоплатної правової допомоги на Кіровоградщині.

Під час правопросвітницьких заходів юристи центрів правової допомоги консультують та навчають сотні дітей. Моделюють та аналізують найбільш типові ситуації, в яких порушуються права дітей. Діти отримують роз’яснювальні буклети, паспорти прав дитини, значки, сувенірну продукцію.

«Кожна дитина має право на правову допомогу. Захист прав дітей є одним із пріоритетних напрямів роботи центрів правової допомоги. Під час правопросвітницьких заходів юристи центрів навчають дітей як захистити свої права у форматі правових задач, вікторин, квестів, правничих уроків, переглядів фільмів на правову тематику», – повідомив Леонід Кропліс, директор Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській області.

Серед найпоширеніших питань щодо захисту прав дітей – порядок стягнення аліментів на утримання дитини, порядок позбавлення батьківських прав, захист соціальних прав та виплати державної соціальної допомоги на утримання дитини, прийняття спадщини в порядку спадкування за законом та про стягнення майнової шкоди від продажу житлового будинку та оренди земельної ділянки паю (спадкового майна).

З метою підвищення рівня правосвідомості та правової культури серед дітей, фахівцями центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кіровоградщини систематично проводяться правопросвітницькі заходи для дітей, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування в закладах освіти регіону. Зокрема, під час реалізації проєктів «ДоброДій», «Платформа 3 D добро, довіра, досвід»,«Кіноклуб DOKUDAYS UA «Канікули з користю», спільно з громадськими активістами, представниками громадських організацій, бібліотекарями, педагогами, психологами у форматі правових задач, правових вікторин розглядалися типові ситуації порушення прав дітей, які траплялися у реальному житті та як їх можна було захистити у правовому полі, зокрема за допомогою системи безоплатної правової допомоги.

Також фахівці центрів правової допомоги започаткували новий напрямок роботи – впровадження в практику роботи сучасних інформаційних технологій. Консультації в режимі онлайн, вебінари та скайп-школи «Молоді – про культурні права (адвокація культурних прав)», які стали потужним інструментом підвищення правової обізнаності дітей та молоді.

Батькам, які звертаються до місцевих центрів з питань стягнення аліментів на утримання дітей з іншого батька чи з іншими питаннями, які стосуються захисту прав дітей, завжди надається допомога у складенні процесуальних документів та здійснюється захист інтересів клієнтів у судах.

Досить поширеними є випадки звернень щодо отримання рішення про стягнення аліментів. Стягнення аліментів у судовому порядку належить до примусових заходів, які забезпечують виконання зобов’язань одним з батьків по відношенню до дитини.

 

Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:

– за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103

– у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html

– написавши на електронну пошту центру з надання БВПД (адреси можна дізнатися за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/ ).

 

Джерело: З перших уст

Схожі публікації