В Олександрії облаштовують приміщення Молодіжного центру за підтримки ЮНІСЕФ

В Олександрії облаштовують приміщення Молодіжного центру за підтримки ЮНІСЕФ

В Олександрії розпочалося створення Молодіжного центру. Цей проєкт став можливим завдяки програмі «Підтримка молоді Кіровоградської області», яка реалізується ГО «СКЦ «Задзеркалля» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), за підтримки Іспанського агентства з міжнародного співробітництва в галузі розвитку.

9 січня до міста завітали координаторка програми «Молода енергія громад» (це компонент загальної програми для молоді від «Задзеркалля» та ЮНІСЕФ) Наталія Мієдінова та координаторка мережі молодіжних центрів Кіровоградщини за програмою «МЕГ» Ганна Суркова.

Разом із заступницею міського голови Іриною Чемерис, керівництвом відділу молоді та спорту, лідерами та лідерками молодіжних організацій вони оглянули приміщення під майбутній центр. Тут передбачається зала для масових заходів і три кімнати для проведення групових та індивідуальних форм роботи з молоддю.

Наразі у великій залі проводяться ремонтні роботи за фінансової підтримки міжнародного донора, а також триває закупівля меблів.

За інформацією Ірини Чемерис, міська влада, зі свого боку, сприяє розвитку молодіжного центру, тож інші кімнати будуть облаштовані за рахунок місцевого бюджету. «У планах міста на перспективу – створення комунальної установи «Молодіжний центр», яка буде підпорядкована відділу молоді та спорту. Концепція молодіжного центру полягає в тому, що ми запрошуємо різні молодіжні організації і вони матимуть можливість проводити свої заходи і використовувати ці приміщення за призначенням», — зазначила Ірина Чемерис.

Присутні обговорили зонування, дизайн простору, спланували функціонал кімнати, методичне наповнення та розміщення меблів для різних видів діяльності.

Після огляду приміщення, в малій залі міської ради відбулася зустріч координаторок із активною молоддю, що стосувалася розвитку молодіжної політики у Кіровоградській області.

Наталія Мієдінова ознайомила присутніх з проєктом розвитку молодіжних центрів, що передбачає: розбудову мережі центрів за рахунок некапітального покращення приміщень; проведення тренінгів організаційного розвитку; тренінгів з підготовки молодіжних працівників тощо. Молодіжний центр покликаний стимулювати корисні активності та проєктну діяльність молоді, а також передбачає головні цінності, такі як молодіжне спілкування, обмін досвідом, молодіжні подорожі, обміни та інше.

У ході спілкування з координаторками учасники та учасниці зустрічі мали можливість більш детально дізнатись про програми ЮНІСЕФ, які дають змогу молоді подавати свої розроблені проєкти та отримувати фінансування на їх реалізацію.

Джерело: Олександрійська міська рада

Схожі публікації