В Олександрії стартували «Наші пацани»

В Олександрії стартували «Наші пацани»

В Олександрії стартував проєкт під назвою «Наші пацани», який популяризує місцевих знаменитостей.

Автор ідеї — місцевий краєзнавець Валерій Жванко. Він пропонує популяризувати відомих олександрійців через спеціальні листівки з QR-кодом. Розповсюджуватимуть їх у закладах культури та кав’ярнях міста. Героями перших трьох серій карток стали три відомих постаті Дмитро Чижевський, Панас Феденко і Леонід Чернов-Малошиченко. У подальшому їх коло має значно розширитися.

«Мегазірка з Олександрії Дмитро Чижевський, його друг Панас Феденко і Леонід Чернов-Малошиченко. Всі троє навчалися в одній гімназії, всі троє ходили в один театр. Це знакові постаті для нашого міста, і вони повинні бути відомі кожній дитині, починаючи з дитячого садочка», – зазначив краєзнавець.

Валерій Жванко

Присутня на заході заступниця олександрійського міського голови Ірина Чемерис висловила сподівання, що міська рада підтримає ініціативу Валерія Жванка.

Дмитро Чижевський — український науковець-енциклопедист, культуролог-славіст, філософ, літературознавець, релігієзнавець, лінгвіст, дослідник української і слов’янської літератур, історії культури, філософії, релігійної думки й слов’янської духовності. Дослідник німецької славістики, її полігістор.

Панас Феденко — політичний діяч, історик, публіцист. Член Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП), член Української Центральної Ради (УЦР) і Трудового конгресу України. З 1921 року був в еміграції в Польщі, Празі та Мюнхені.

Леонід Чернов (справжнє прізвище Малошийченко) — український поет, прозаїк, драматург, перекладач, кінооператор доби розстріляного відродження. Член літературної групи «Авангард».

Джерело CBN

Схожі публікації