В чотирьох громадах Кіровоградської та Полтавської областей стартував проєкт «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України». Це три громади Кіровоградської області — Приютівська селищна, Знам’янська міська, Олександрійська міська територіальні громади та Кременчуцька міська громада в Полтавській області.
Проєкт реалізується ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр». Його мета — забезпечити комплексну адаптацію жінок і дівчат під час війни у чотирьох територіальних громадах шляхом консолідації персональних та місцевих ресурсів; сприяти професійній самореалізації та впровадженню громадських проєктів, Національної Стратегії відновлення України, Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», Стамбульської конвенції.
В кожній з громад діють спільноти «Жіночий консиліум». На зустрічі «Жіночого консиліуму» запрошуватимуть представників влади, органів соціального захисту, ЦНАПів, центрів надання правової допомоги, громадських та волонтерських організацій. Для забезпечення можливості участі в заходах жінок, що мають дітей, передбачена послуга «Мамина помічниця».
В рамках проєкту заплановані тренінги, воркшопи з набуття навичок комунікації, написання резюме, мотиваційного листа, арт- та ароматерапія. Проводитимуть заходи залучені спікери.
У кожній громаді відбуватимуться спільні неформальні й освітні заходи. Створюватимуться команди жінок, що братимуть участь в написанні й реалізації локальних проєктів як виконавці. Підготовка локальних проєктних заявок відбуватимуться у співпраці з проєктною менеджеркою, фінансовою менеджеркою, локальною координаторкою та експерткою з адвокації.
В ході реалізації проєкту буде проведено 40 заходів — по 10 у кожній з 4 громад. На основі матеріалів проведених заходів запрацює чат-бот «Кар’єрний консультант», що вміщуватиме рекомендації, як написати мотиваційний лист, зареєструвати профіль в Linkedin, підготуватися до співбесіди тощо.
Локальні координаторки вже провели низку заходів в кожній з 4 громад, де реалізується проєкт.
Жінки, що мають ідеї започаткування власного бізнесу, зможуть самостійно зробити бізнес-план, з яким подаватимуться на гранти для запуску бізнесу, а три-чотири учасниці, які розроблять кращі бізнес-моделі, у рамках даного проєкту матимуть можливість отримати необхідну для старту бізнесу техніку від ГО ОГІЦ.
В центрах громад — в містах Олександрія, Знам’янка, Кременчук та селищі Приютівка — облаштують простори підтримки жінок ВПО, де жінки ВПО та жінки приймаючих громад проводитимуть спільні неформальні навчальні зустрічі. В просторах буде облаштоване робоче місце та зона Wi-Fi.
ГО ОГІЦ підтримуватиме діяльність жіночих спільнот та сприятиме їх впливовості й дотичності до прийняття рішень в громаді, а жіночі спільноти й простори продовжуватимуть свою діяльність після завершення фінансування проєкту, яке здійснюється завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії.
1 Comment
Коментарі закрито