В Олександрії вчителям і медикам не вистачає грошей на зарплату

В Олександрії вчителям і медикам не вистачає грошей на зарплату

До кінця року в Олександрії на медицину і освіту не вистачає майже 20 мільйонів гривень.

Майже 20 млн. грн не вистачає на освіту і медицину. Держава недофінансовує заробітні плати в галузі охорони здоров’я, і ​​щоб вчасно виплатити зарплати медичним працівникам, з міського бюджету було виділено 6 мільйонів гривень.

До кінця року нестача коштів на зарплати медпрацівникам складе 10 мільйонів гривень, про це говорили 22 серпня на засіданні громадської ради при виконавчому комітеті.

Аналогічна ситуація в сфері освіти. До кінця року нестача державної субвенції складе 9,8 мільйонів гривень. На засіданні говорили про те, що Міністерство фінансів пропонує підвищити заробітну плату вчителям, але за рахунок певних заходів. Наприклад, у зв’язку з припинення з 1 січня 2020 року фінансування за рахунок освітньої субвенції шкіл (крім початкових) з кількістю учнів менше 40 осіб. Також припинити фінансування освітнього процесу в 10-11 (12) -х класах, де менше 20 учнів.

Серед запропонованих заходів — підвищення навчального навантаження на вчителя з 18 до 20 годин і обов’язковий вихід вчителів на пенсію після досягнення нею пенсійного віку чи для контрактних цілей і інші. На засіданні підсумували, що ситуація з подальшим фінансуванням освіти залишається складною.

Джерело

Схожі публікації