В Олександрії відбулася науково-практична конференція

В Олександрії відбулася науково-практична конференція

29 листопада в Олександрії відбулася знакова подія – науково-практична конференція, присвячена 300-річчю з дня народження Григорія Савича Сковороди. Захід об’єднав науковців, краєзнавців й інших зацікавлених людей з Олександрії, Олександрійського району та Кропивницького.

Так, у конференції взяли участь науковці з Центральноукраїнського національного технічного університету, представники обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського й обласного краєзнавчого музею та вчителі Олександрійського мультипрофільного ліцею й гімназії № 19.

Протягом декількох годин тривали виступи провідних фахівців, які розповідали про постать Григорія Сковороди через призму століть, його вплив на українську філософську думку та культуру, а також значущість для сьогодення. Спікери акцентували на дослідженнях Дмитра Чижевського, які ґрунтувалися на спадщині філософа, та вплив поглядів Сковороди в науковій діяльності дослідника.

Наприкінці конференції учасники переглянули відеоматеріали надані працівниками Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди, що розташований на Харківщині.

До присутніх також звернулися заступниця міського голови Ірина Чемерис та керівник делегації кропивничан, директорка обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського Валентина Животовська. Зокрема, Ірина Чемерис відзначила, що ця конференція має велике значення для просвітницького та культурного життя міста, оскільки не тільки розширює кругозір, а й формує нове осмислення філософії Григорія Сковороди в сучасних умовах.

Джерело: Олександрійська міська рада

Схожі публікації