В  Олександрії відбувся Хепенінг “Діємо проти насилля”

В  Олександрії відбувся Хепенінг “Діємо проти насилля”

27 листопада на головній площі Олександрії відбувся Хепенінг “Діємо проти насилля”, організований ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр” у рамках проєкту “Сила рівності” завдяки підтримці уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом.

Захід об’єднав представників влади, місцевого самоврядування громадських активістів, журналістів та волонтерів. Серед присутніх були представники регіонального представництва ГО “Інша жінка”, ГО «Матерів дітей з інвалідністю Олександрії «Серце матері», молодіжного парламенту, служби у справах дітей, центру соціальних служб, центральної міської бібліотеки та національної поліції.

Загалом до заходу долучилося понад 50 осіб, ще близько 100 олександрійців і гостей міста стали безпосередніми учасниками хепенінгу, дізналися про Всеукраїнську акцію “16 днів проти насилля”, отримали контакти національної гарячої лінії, куди слід звертатися у разі домашнього насильства за допомогою спеціалістів, пройшли тест «Що для тебе насильство?», покликаний допомогти олександрійцям краще розпізнавати різні види домашнього насильства. Справжніми “родзинками” хепенінгу стала фотовиставка “Річ у тім”, організована поліцією, та імпровізовані вистави молодіжного парламенту, що яскраво ілюстрували різні види домашнього насильства і мотивували людей зупинитися, замислитися над тим, як зупинити домашнє насильство,  записати свої варіанти рішень на фліпчарті #діємопротинасилля. Найактивніші актори отримали за свою участь від організаторів фірмові світшоти з написом “Сила рівності” та #ВільніВідСтереотипів.

Керівниця проєкту “Сила рівності” Анна Орловська на питання про мету хепенінгу прокоментувала: “За статистикою кожна третя жінка у світі протягом життя зазнає фізичного або сексуального насилля, але про це не прийнято говорити публічно. Більше того, багато постраждалих вважають насильством лише побої, а приниження, словесні знущання чи критику терплять і виправдовують складним характером партнера. Саме тому у ході хепенінгу через імпровізовані вистави підлітки намагалися звернути увагу пересічних мешканців на різні види домашнього насильства та продемонструвати, що це буденна проблема, варта визнання та розв’язання”.

Організатори події щиро вдячні всім партнерам, журналістам, волонтерам, відвідувачам хепенінгу, які підтримали та підсилили захід своєю залученістю.

Для довідки

«Річ у тім 2.0» — це соціальна ініціатива, в межах якої проходить виставка та онлайн-відеокампанія, де представлені 16 предметів, пов’язаних з реальними випадками домашнього насильства. Цьогоріч створено відеоролики за участю відомих особистостей: акторів/-ок, ведучих, музикантів, вчених та спортсменів, які озвучили реальні історії постраждалих від домашнього насильства.
 
Проведення хепенінгу стало можливим завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund та співпраці з Олександрійською міською радою та національною поліцією. Відповідальність за зміст інформації несе ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр”. Інформація, що представлена у дописі, не завжди відображає погляди Уряду Канади і УЖФ.

Схожі публікації