В Олександрії відбувся XIII Марафонський забіг у «топольках»

В Олександрії відбувся XIII Марафонський забіг у «топольках»

13-й за рахунком традиційний «Марафонський забіг у «топольках» відбувся в Олександрії в суботу, 22 серпня.

Організаторами щорічного аматорського забігу на довгі дистанції незмінно є олександрійці Олександр Жосан та Сергій Слинько.

Участь в марафоні взяло близько 160 бажаючих. Це дещо менше в порівнянні з минулим роком, зазначають організатори (у 2019 було близько 265 учасників), на це вплинули і ситуація у світі, й негода, через яку старт марафону перенесли з ранку на післяобідній час.

Бігли дистанції 42 км (повний марафон), 30 км, 21 км (півмарафон), 10 км, 5км та 3 км. Заплановані поетапні старти на різних дистанціях через негоду перенесли з 6-ї, 7-ї і 8-ї ранку на 13-ту й більш пізні години. Вік учасників не обмежувався, участь в марафоні могли взяти всі бажаючі. На початок марафону було прохолодно, палюче сонце не заважало учасникам забігу.

«Ті, хто брав участь в марафоні вперше, додали відстань 5-10 км. Забіг вже давно став всеукраїнським. Цьогоріч були учасники з Києва, Харкова, Кременчука. До нас приєдналось дуже багато сімей. Бігали мами, татусі й дітки. Дітей взагалі було близько ста», — розповів інформаційному порталу AlexCity один з організаторів Олександр Жосан.

По завершенню забігів учасники могли відновити сили, скуштувавши смачні фрукти, печиво, цукерки та воду.

Організатори висловлюють особливу подяку усім спонсорам за матеріальну підтримку та забезпечення призами наймолодших учасників забігу. Також відчутну підтримку надали працівники швидкої допомоги, яка чергувала на місці протягом всього марафону. На щастя, жодному з учасників допомога не знадобилась.

Цьогорічний підхід до організації марафону було дещо змінено, що мало позитивний результат. За рахунок попередньої реєстрації учасників організатори мали змогу краще підготуватись до церемонії нагородження, заздалегідь підготувавши зареєстрованим учасникам іменні грамоти. Кожному також була вручена медаль із зазначенням дати події.

Організатори «Марафонського забігу в «топольках» зробили свій забіг напередодні заходу, пробігши за бажанням від 21 до 61 км (Олександр Жосан — 61 км, Сергій Слинько — 42 км, Михайло Слинько — 21 км, Андрій Капінос — 21 км). Разом з ними участь в попередньому забігу взяли діти, що допомагали в організації.

«Ми – діючі спортсмени, беремо участь в змаганнях. Ми робимо наш «забіг в топольках», щоб популяризувати спорт серед дітей, щоб вони проводили свій вільний час з користю, а не захоплювались шкідливими звичками», — наголошує Олександр Жосан.

Підготовка траси до марафону тривала кілька місяців. 2 місяці тому всю трасу (3 км) прогорнули грейдером. Напередодні забігу була покошена вся трава, а організатори ще раз пригорнули всі нерівності та ями, які виникли протягом 2 місяців.

«Нам дуже приємно, коли після забігу телефонують і висловлюють своє захоплення. Це надає сил і впевненості в тому, що це потрібно і дійсно цікаво учасникам не тільки з міста, а й з України», — наголосив Олександр Жосан.

Схожі публікації