В Олександрію повернулася хвороба Боткіна

В Олександрію повернулася хвороба Боткіна

У місті зафіксовано рекордну кількість захворілих на вірусний гепатит A (раніше називався хворобою Боткіна. Це гостре інфекційне захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту A).

Як розповіла завідувачка інфекційного відділення районної лікарні Юлія Крижанівська, якщо раніше фіксувалися 1-2 випадки зараження на рік, то тільки за минулі два місяці цього року зафіксовано близько 20 випадків захворювання.

Гепатит А передається головним чином через продукти харчування, посуд, предмети особистої гігієни. Вірус також може передаватися при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.

Виявити осередок зараження дуже складно, адже інкубаційний період триває 35 днів, а симптоми хвороби можуть почати проявлятися лише після цього періоду. Природно, людина не може пам’ятати всі підозрілі контракти, що трапилися за цей час. Інкубаційний період небезпечний також тим, що людина, сама не знаючи про свою хворобу, заражає оточуючих. Потрібно знати, що перші ознаки захворювання це підвищення температури, поява жовтизни очей і шкіри, слабкість. Однак хворі часто приписують симптоми гепатиту звичайній застуді та займаються самолікуванням.

На відміну від гепатитів В і С інфікування гепатитом А не призводить до розвитку хронічної хвороби печінки. Терапія гепатиту А досить проста і спрямована на підтримку комфорту хворого і забезпечення потрібних поживних речовин, а головне – відшкодування в організмі рідини, втраченої в результаті блювоти і діареї.

Що робити при прояві ознак хвороби? Потрібно звернутися до свого сімейного лікаря і пройти курс лікування. Також можна зробити щеплення – воно не входить в календар обов’язкових щеплень, але його можна купити або замовити в аптеці. Орієнтовна вартість дворазової вакцинації – близько 1400 гривень. Вакцина виробляє антитіла, які захищають організм протягом усього життя.

І звичайно, потрібно максимально дотримуватися правил гігієни.

Джерело: Олександрійський тиждень

Схожі публікації