В Україні більше не буде селищ міського типу

В Україні більше не буде селищ міського типу

Згідно зі схваленим Верховною Радою законом про дерадянізацію, в Україні більше не буде селищ міського типу. Категорію «селище міського типу» приберуть, і населені пункти, які мали такий статус, отримають новий. Згідно з новим законопроєктом, у класифікації населених пунктів залишаться тільки три категорії: села, селища та міста, інформує «24 канал».

Населені пункти з компактною забудовою та чисельністю населення понад 10 000 жителів стануть містами, тоді як населені пункти з переважною садибною забудовою і чисельністю населення понад 5 000 жителів будуть віднесені до категорії селищ. Інші населені пункти отримають статус сіл.

До повного розгортання конфлікту в Україні було 885 селищ міського типу, проте зараз їхня кількість зменшилася через знищення населених пунктів Росією.

Варто зазначити, що населені пункти, які вже мають статус міста, але не відповідають новим критеріям, не будуть понижені у статусі. Лише міста республіканського, обласного чи районного значення втратять цей статус, оскільки він буде скасований законом.

Крім того, новий закон передбачає впровадження нового поняття – поселень. Цей статус буде надаватися компактним місцям проживання людей за межами населених пунктів, які не мають постійного населення, наприклад, дачним кооперативам чи модульним містечкам для внутрішньопереміщених осіб.

Цікаво, що термін «селище міського типу» з’явився в СРСР у 1922 році, а в УРСР його почали використовувати через 3 роки замість поняття «містечко». Цей термін вживався у всіх республіках СРСР та країнах соціалістичного табору. Після розпаду Радянського Союзу, кілька країн, зокрема Польща, Болгарія, Латвія, Литва, Естонія, Вірменія та Молдова ліквідували поняття селищ міського типу. Тепер до переліку країн, що позбулися цього радянського залишку, додалася й Україна.

Схожі публікації