В Україні набув чинності закон про електронні трудові книжки

В Україні набув чинності закон про електронні трудові книжки

10 червня, в Україні набув чинності закон щодо ведення обліку трудової діяльності працівників в електронній формі (про електронні трудові книжки).

Законом запроваджується облік трудової діяльності в електронній формі. Це дозволяє не оформляти/не вести паперові трудові книжки. Водночас закон передбачає п’ятирічний перехідний період: у цей час можна використовувати як паперову, так і електронну трудову книжку.

Пенсійний фонд України протягом цих 5 років має включити до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування відсутні дані про трудову діяльність працівників (відомості з паперових трудових книжок). Внесення відомостей у вигляді сканованих або оцифрованих копій трудової книжки здійснюватиметься з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису. Після внесення відомостей про трудову діяльність в реєстр роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівнику на руки під підпис.

За наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про трудову діяльність пенсію за віком буде призначено автоматично (без звернення особи) – з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку.

Також за людиною зберігається право відтермінування виходу на пенсію (розмір її пенсії при цьому буде підвищуватися на 0,5-0,75% за кожний повний місяць роботи після досягнення пенсійного віку).

Джерело bykvu.com

Схожі публікації