В Україні перевірять отримувачів субсидій: кого змусять повернути гроші

В Україні перевірять отримувачів субсидій: кого змусять повернути гроші

У випадку, якщо людина не мала право на субсидію, але користувалася нею, то гроші доведеться повернути.

У Мінсоцполітики повідомили, кого в Україні можуть позбавити субсидій, а кому доведеться повернути виплати.

Про це повідомляє радник міністра соціальної політики Миколи Шамбора.

«Будуть припинені виплати тим, хто не подав деякі документи або приховав свої певні доходи чи статки для того, щоб отримати субсидію. Йдеться про припинення виплат або повернення тих сум, які були призначені неправомірно», — розповів чиновник.

Кому доведеться повернути гроші

Він наголосив, що у випадку, якщо людина не мала право на субсидію, але користувалася нею, то гроші доведеться повернути.  Утім, тут є виключення, каже представник Мінсоцполітики: «Щоб отримати субсидію, треба подати заяву і декларацію про свої доходи. Якщо помилився працівник служби, то з людини нічого не заберуть, бо помилилася не вона. Якщо ж людина не правильно подала документи, то вже справа інша. Якщо людина подає декларацію і забула про доходи — це вже не зовсім правомірна дія».

Кого перевірять цього року

За словами Шамбора, наразі відомство проводить додаткові перевірки. Зокрема, дані податкової служби, аби отримати інформацію про всі доходи людини.  «Минулого року ми перевірили отримувачів малозабезпечених сімей. Зараз будемо проводити ширшу перевірку тих, хто отримує субсидії», — повідомив радник міністра соцполітики.

Що цьому передувало

У літній період частина споживачів не отримала виплати за монетизованою субсидією, але про її скасування не йдеться. Більшості споживачів субсидію переоформили автоматично і вона є чинною.

Упевнитися в тому, що пільгу не «зняли», можна онлайн. Для цього треба зайти на відповідний сайт (subsidii.ioc.gov.ua) і ввести свою адресу. Також можна подивитися суми компенсації за весь період нарахування.

Джерело: УНІАН

Схожі публікації