В Україні підписали закон про зменшення призовного віку

В Україні підписали закон про зменшення призовного віку

Президент України підписав закон, згідно з яким граничний вік призовників зменшили з 27 до 25 років.

Йдеться про закон №9281, ухвалений Верховною Радою ще 30 травня 2023 року. Вже 2 квітня 2024 року закон повернуто з підписом президента України, інформує «Гречка».

Закон передбачає зміну граничного віку для призову на строкову військову службу. Раніше вікові межі становити 18-27 років, тепер же – 18-25 років.

«На теперішній час, під час дії у державі правового режиму воєнного стану, необхідності в тривалому перебуванні громадян (до 27 річного віку) на військовому обліку призовників не має», – йдеться у пояснювальній записці до закону.

У документі також зазначається, що необхідність громадян до 27-річного віку щорічно прибувати до Територіальних центрів комплектування, щоб проходити медичну комісію та підтверджувати право на відстрочку від призову призводить до значних витрат.

«Крім цього, тривале перебування громадян на військовому обліку призовників під час воєнного стану вважається недоцільним. Значна чисельність придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до служби за призовом під час мобілізації», – уточнюється у пояснювальній записці.

Схожі публікації