В Україні підвищать штрафи за ухиляння від мобілізації

В Україні підвищать штрафи за ухиляння від мобілізації

Верховна Рада 9 травня ухвалила в цілому законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за ухиляння від мобілізації під час воєнного стану.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, інформує «Гречка». Йдеться про законопроєкт №10379, який вносить зміни до двох Кодексів (кримінального та про адміністративні правопорушення) і посилює відповідальність за ухиляння від мобілізації. У четвер,

«За – 256. Об’єктивно, всі зміни які обіцяв комітет внести про пом’якшення – зробили. Багато негативних норм прибрали», – написав нардеп.

Як пояснили на офіційному Telegram-каналі «Армія ТV» (державне медіа на військову тематику), штрафи за порушення закону про мобілізацію підвищили у приблизно 5 разів.

Наприклад, якщо людина порушила правила військового обліку або не оновила вчасно дані, то під час мирного часу за це передбачили штраф від 3400 до 5100 гривень. Під час воєнного стану в країні штраф за ці ж порушення складає тепер від 17 до 25 тисяч гривень.

За неявку по повістці до Територіального центру комплектування або відмову у її отриманні передбачили штраф від 17 до 25 тисяч гривень під час війни, а 5100-8500 гривень – у мирний час в державі.

Нові штрафи діятимуть після оприлюднення ухваленого закону, який має ще підписати президент.

Схожі публікації