В Україні стартувала кампанія з вакцинації від кору

В Україні стартувала кампанія з вакцинації від кору

З 17 липня в Україні стартувала загальнонаціональна «Кампанія з вакцинації від кору». В країну уже доставлено понад 300 тисяч доз європейської вакцини від кору, паротиту і краснухи (КПК), яка розвезена по регіонах країни. В рамках кампанії, напередодні нового навчального року лікарі та мобільні бригади планують проводити щеплення, зокрема, для дітей, які внаслідок війни його пропустили. Про це розповіли представники МОЗ, ВООЗ та ЮНІСЕФ під час брифінгу.

Зараз в Україну завезена 262 тис. доз якісної європейської вакцини, яку уже розвезли по всіх областях, наразі це 34 тис. доз вакцин. Ця кількість має покрити потреби з вакцинації у цьому році. Крім того, була проведена інфраструктура з вакцинації, тож українці мають змогу зробити щеплення дітям уже завтра.

«Близько 2 млн вакцин проти різних хвороб надали ЮНІСЕФ минулого року, і ще пів млн планують надати згодом. Крім того, надають спеціалістів які навчають працювати з охолоджувальним обладнанням, правильно поводитись і зберігати вакцини», — повідомив під час брифінгу спеціаліст з імунізації Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Мухаммад Тарік Ікбаль.

За словами спеціалістів, вакцинацію мають пройти діти віком від 2 до 17 років. Для цього є постійно діючі пункти щеплення в закладах охорони здоров’я, центри вакцинації населення і мобільні бригади. «Постійних пунктів щеплення майже 2600 пунктів щеплення, уже утворено 318 мобільних бригад та 72 центри вакцинації населення», — повідомив Ігор Кузін.

Компанія щодо вакцинації від кору починається сьогодні і буде проходити до вересня включно 2023 року. Вакцина є повністю безкоштовною.

Джерело UNN

Схожі публікації