В Україні з 16 липня мова усіх вебресурсів та користувацьких інтерфейсів має бути тільки українська

В Україні з 16 липня мова усіх вебресурсів та користувацьких інтерфейсів має бути тільки українська

За місяць, 16 липня, набирають чинності частина друга та шоста статті 27 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які регламентують використання української мови в інтернеті та інтерфейсах комп’ютерних програм, встановлених на товарах.

Це означає, зокрема, що з 16 липня:

– будь-який товар, на якому встановлено комп’ютерну програму – від автомобіля до пральної машини чи електрокавоварки, повинен бути “локалізований” для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран чи має вигляд панелі керування зі звичайними кнопками;

– усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються в якості інтернет-представництв підприємств, зареєстрованих в Україні, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.

Окрім того, з 16 липня Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на державних службовців, керівників та працівників підприємств й організацій, а також фізичних осіб, які порушуватимуть цей закон.

Розмір штрафу складає від 3400 до 8500 грн., якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.

Джерело: CBN

Схожі публікації