В Україні з’явилася нова монета

В Україні з’явилася нова монета

НБУ вводить в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет. Вони будуть в обігу паралельно з банкнотами аналогічного достоїнства і поступово замінять їх.

Національний банк України в середу, 3 червня, ввів в обіг монети номіналом 10 гривень, повідомляє прес-служба НБУ.

Нова монета номіналом 10 гривень — невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага — 6,4 грама. Вона виготовлена ​​з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.

Зазначається, що завдяки більшому діаметру і ребру (третя сторона монети) зі спеціальним великим рифленням громадянам буде легко відрізнити її від монет інших номіналів.

На реверсі монети номіналом 10 гривень зображений портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Під час автоматизованого перерахунку монет на спеціальному обладнанні для їхньої ідентифікації використовуються такі технічні характеристики: розмір і вага, а також так званий електромагнітний підпис — електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу.

На першому етапі НБУ планує ввести в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет, які будуть розподілені між підрозділами банку в регіонах. З 3 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки в НБУ і видавати їх своїм клієнтам.

Нові монети довгий час будуть в обігу паралельно з аналогічними банкнотами. Поступово — в результаті природного зносу — 10-гривневі банкноти будуть замінюватися в обігу монетами.

«Це — частина комплексного рішення із оптимізації і поновлення банкнотно-монетного ряду гривні, який триває з 2014 року і має на меті забезпечити в Україні більш надійніші і захищені від підробок банкноти, зручність розрахунків готівкою і економію коштів для держави», — зазначили в прес- службі НБУ, додавши, що введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес

 

Джерело

Схожі публікації