В Україні з’явиться Національний реєстр котів і собак: як він працюватиме

В Україні з’явиться Національний реєстр котів і собак: як він працюватиме

Кабінет Міністрів України ухвалив створення національного реєстру домашніх котів і собак. Зазначається, що його наповнення дозволить створювати паспорт тварини в цифровому форматі, зменшить кількість безпритульних чотирилапих та дозволить ефективно боротися із загрозою поширення сказу.

У п’ятницю, 3 листопада, уряд України ухвалив постанову про запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин – собак та котів.

Реєстр стане основною для того, щоб власники вчасно здійснювали ветеринарний огляд тварин, вакцинували своїх улюбленців, могли відшукати його, якщо він загубився та полегшить умови для виїзду за кордон з улюбленцями.

Під час презентації проєкту заступник міністра агрополітики та продовольства України з питань цифрового розвитку Денис Балшик запевнив, що реєстрація тварин буде безкоштовною, експериментальний проєкт є добровільним, а реєстр дозволить ліквідувати монополію державних ветеринарних клінік на реєстрацію та ідентифікацію улюбленців.

«Ми створимо систему, в якій ви зможете прийти до свого звичного ветеринара і зареєструвати своїх тварин саме у нього. Адже буде можливість підключення у всіх ліцензованих ветеринарів – як у приватній, так і у державній формах власності», – зазначив Денис Башлик.

Зареєструвати тварину можна буде у зручний час після запуску реєстру – наприклад, під час планового візиту до ветеринарної клініки.

За словами заступниці голови Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольги Шевченко, такий реєстр також допоможе ефективніше боротися з поширенням сказу.

«Облік тварин дозволить державі планувати та ефективно застосовувати заходи з безплатного вакцинування. Це також відповідає нормам європейського законодавства, що спростить умови переміщення, мати документи в електронному вигляді й не шукати кожного разу паперовий паспорт тварини», – пояснила вона.

У країнах Європейського Союзу реєстрація домашніх котів і собак є обов’язковою, проте єдиної системи обліку на національному рівні там не існує. Тому Україна таким чином може стати флагманом у цьому напрямку.

Керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік уточнив, що коли реєстр тварин буде достатньо наповненим, можна буде працювати над тим, щоб паспорт домашнього улюбленця був доступний в мобільному за стосунку «Дія».

Наразі Реєстр тварин на стадії розробки технічної частини. Після її завершення запланований етап тестування системи з ветеринарами, за яким слідуватиме повноцінний запуск національної системи.

Джерело: Гречка

Схожі публікації

1 Comment

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • Виктор , 06.11.2023 @ 18:43

    Уже в который раз начинаются потуги родить нечто подобное.Есть уроды о двух ногах и двух руках,которые выбрасывают маленьких котят просто на остановке автобуса,безжалостно,оставляя животное погибать.Вот таких «животных» надо выявлять.Но это надо работать,а наши внутренние органы не работают по этому направлению. Подберет ребенок на улице выброшенного «животным» котенка и принесет в квартиру.Одни родители покажут пример человечности и доброты,приняв котенка в семью.А другие накричат да еще на глазах ребенка выбросят котенка на улицу.И кто вырастет потом из их чада. Начинать надо с воспитания детей и наказывать родителей «животных» Деньги потратят на это много но толку не будет от этой затеи.Народ надо воспитывать. Но если нет интеллекта,то это затея не имеет перспективы. Дети бросают мусор под ноги другим,а мамашки хвалят,потом они вырастут и выбросят уже щенка или котенка. Начинать надо с воспитания всех.Но наши власти из этих денег в карман положат часть денег,потратят отчитаются и все,все.Власть та что будет сочинять этот сама тоно так же воспитана как «животные».Крадут выбрасывают и пишут законы положения о защите и заботе.БРЕД.

Коментарі закрито