В Україні запрацювала платформа для пошуку військовополонених і зниклих безвісти

В Україні запрацювала платформа для пошуку військовополонених і зниклих безвісти

Служба безпеки України запустила онлайн-сервіс із пошуку військовополонених і зниклих безвісти в умовах війни.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ, інформує «Еспресо».

«Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених запровадив швидку форму подачі заяв про зниклих безвісти українців в умовах війни, а також тих, хто потрапив у полон до окупантів», — йдеться у повідомленні.

Повідомити про обставини зникнення особи можна через онлайн-форму. 

Людям, які звернулися до Об’єднаного центру раніше, повторно заповнювати електронну форму не потрібно. Відправлені через форму дані є конфіденційними.

СБУ також зазначила, що питання звільнення полонених є у виключній компетенції органів державної влади та застерегла громадян від шахрайських схем, коли невідомі можуть телефонувати та пропонувати «допомогу» у нібито визволенні родичів з полону.

«Не надавайте інформацію про полонених і власні персональні дані не уповноваженим організаціям та особам, а також анонімним джерелам. Це може зашкодити нашим захисникам у полоні та ускладнити перебіг переговорного процесу щодо їх звільнення!»- додали у Службі безпеки.

Згідно із даними пресслужби, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та Об’єднаний центр звільнили з полону та повернули на підконтрольну Україні територію 573 людини.

Схожі публікації