Вартість послуг з водопостачання в Олександрії знову виросте

Вартість послуг з водопостачання в Олександрії знову виросте

Як повідомили в ОКПП «Дніпро-Кіровоград», це наслідок подорожчання електроенергії на новому енергоринку, який запрацював в Україні з 1 липня. Для водоканалів її вартість вже в серпні виросте на 25-30 відсотків. Це автоматично призведе до збитковості чинного тарифу. Відповідно, водоканалам потрібно буде робити розрахунки і коригувати тариф в бік збільшення або переходити на погодинний графік подачі води.

Генеральний директор підприємства Роман Ілик повідомив, що комунальне підприємство має діяти відповідно до вимог законодавства, тому вже до кінця серпня представить розрахунки нового тарифу Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

— У червні Національна комісія встановила для ОКПП «Дніпро-Кіровоград» тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення на 2019 рік, які почали діяти з липня, — сказав Ілик. — У цьому ж місяці Нацкомісія прийняла ще одне рішення, яким встановила додаткову вартість передачі електричної енергії для енергоринку. Тепер постачальницькі організації, які купують електроенергію на ринку і продають споживачам, зобов’язані цю різницю додати до вартості електроенегію.

Крім того, протягом півроку зросла — в межах десяти відсотків — вартість електроенергії. В результаті всі водоканали потрапили в ситуацію, коли її вартість для них виросте на 25-30 відсотків. Це дуже негативно вплине на фінансово-економічний стан цих підприємств, оскільки вони не мають коштів для сплати приросту вартості електроенергії енергопостачальним організаціям.

Ми вже другий місяць б’ємо тривогу, спілкуємося з НКРЕКУ, з Міністерством регіонального розвитку України. На жаль, Нацкомісія не надала нам аргументованих роз’яснень щодо наших подальших дій …

Виникає питання: якщо реформи ведуть до погіршення життя людей — навіщо нам такі реформи? Це щодо енергоринку, а ось щодо постачальників води, так до них самих претензій не менше, ніж у них до енергетиків.

Як йдеться на сайті підприємства, воно вже п’ятий рік співпрацює з Міжнародним банком реконструкції та розвитку в рамках «Другого проекту розвитку міської інфраструктури». За цей час, «завдяки кредитним коштам, які підприємство отримало на вигідних умовах, вдалося реалізувати і провести ряд важливих завдань. Всі вони спрямовані на поліпшення якості води «. А в цей час олександрійці скаржаться, що в багатьох районах вода не доходить до верхніх поверхів, особливо в години пік. І якщо в місті ще якось питання водопостачання вирішується, то села нашого регіону забезпечені централізованим водопостачанням лише на 17 (!) відсотків. І це в XXI столітті в центрі Європи!

А ось ще одна новина на тему водоконалу. Минулого тижня фахівці Державної екологічної інспекції в області пред’явили претензії ОКПП «Дніпpо-Кіpовогpад» з приводу відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення річок Інгулу, Інгульця, Бешки скидами недостатньо очищених зворотніх вод.

Водоканалу направили претензію для добровільного відшкодування збитків. Загальна сума збитку склала понад 1 млн гpн. Але якщо ОКПП зобов’яжуть виплатити штраф, то за чий рахунок, якщо його бюджет формується за рахунок оплати послуг споживачами — тобто за наш з вами?

Нещодавно з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища було виділено кошти на закінчення реконструкції Марто-Іванівських очисних споруд. Але, як стверджують фахівці (про це докладно ми розповімо в одному з найближчих номерів), проблему чистої води це не вирішить — в сучасному світі зовсім інші вимоги та підходи до вирішення цих питань.

Може, правий міський голова Степан Цапюк, який неодноразово говорив, що олександрійське під- поділ ОКПП потрібно повернути в комунальну власність міста? Може, пора дістати з-під сукна проекти, якими передбачається постачання міста власними джерелами води? У нас є Костянтинівський і Байдаківський розрізи, вода з яких не вимагає особливого ​​очищення, навіть більше — Костянтинівську воду можна бутилювати. Також можна бурити свердловини — такі проекти теж є, адже під нами цілий підземний океан якісної прісної води!

Олександрійський тиждень

Схожі публікації