Важливе попередження для ВПО

Важливе попередження для ВПО

Зміни для ВПО. Минулого тижня уряд удосконалив умови отримання виплат для осіб, які перемістилися внаслідок бойових дій чи тимчасової окупації населених пунктів.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Ці зміни в законодавстві передбачають:

  1. Для підтвердження факту проживання на території, з якої відбувається внутрішнє переміщення, і для отримання довідки про реєстрацію постраждалої особи достатньо мати лише один доказ.
  2. Чітко визначено поняття «повторного переміщення», щоб уникнути необґрунтованих відмов у призначенні допомоги на проживання.
  3. Окреслено обґрунтовані причини, у межах яких особа може перебувати за кордоном понад 30 днів, не втрачаючи права на отримання допомоги.
  4. Встановлено, що виплати для постраждалих осіб надаватимуться через 3 місяці після припинення бойових дій (включаючи можливі бойові дії) або тимчасової окупації населених пунктів, з яких вони були переміщені (раніше виплати припинялися на наступний місяць).
  5. Визначено право на отримання допомоги для осіб, які отримували її до 1 вересня 2023 року, і втратили це право або відмовились від нього, але знову були змушені переміститися з території, де після 1 серпня 2023 року оголошено обов’язкову евакуацію.

Схожі публікації