Вимагала хабар за оренду землі: на Кіровоградщині засудили депутатку ОПЗЖ

Вимагала хабар за оренду землі: на Кіровоградщині засудили депутатку ОПЗЖ

На Кіровоградщині суд виніс вирок депутатці Голованівської райради Світлані Павленко, яка раніше керувала земельним відділом селищної ради. Її визнали винною у вимаганні хабаря від підприємця за «правильне» рішення ради щодо оренди землі, інформує «Гречка».

Затримали під час отримання хабаря

Наприкінці грудня 2023 Ульяновський районний суд Кіровоградської області розглянув справу щодо обвинувачення у зловживанні впливом, передає «Антикорупційний вимір». Обвинуваченою є депутатка Голованівської райради від нині забороненої партії «Опозиційна платформа – за життя» Світлана Павленко. Її затримали у березні 2023 року, коли вона ще працювала начальницею відділу земельних відносин Заваллівської селищної ради. Тоді вона вимагала від підприємця 2000 доларів. Натомість вона обіцяла посприяти, щоб він отримав дозвіл від місцевої ради на оренду ділянки під автомийку.

Посадовицю затримали правоохоронці під час отримання неправомірної вигоди.

Згідно із судовою справою, Світлану Павленко звинуватили в одержанні хабаря за зловживання впливом (ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу). Санкція статті передбачає покарання штраф від 34 тисяч гривень або позбавлення волі до 5 років.

Рішення суду

Обвинувачена у суді визнала свою провину.

«Давати покази щодо обставин вчинення правопорушення відмовилась. Визнає обставини, що зазначені в обвинувальному акті. На запитання захисника додала, що вчинення нею правопорушення було зумовлене нестачею грошей, які були потрібні на лікування матері та своє лікування», – йдеться у протоколі засідання.

При цьому суд обставиною, що пом’якшує, назвав щире каяття обвинуваченої «так як вона висловила жаль з приводу вчиненого та намір не вчиняти подібного надалі». Іншою такою обставиною назвали її сприяння розкриттю злочину, а саме що вона «розповіла органам досудового розслідування та суду про обставини вчиненого правопорушення». Також врахували те, що Світлана Павленко не мала раніше судимостей і утримує непрацездатну матір.

«Призначення штрафу у мінімальному розмірі. Таке покарання буде необхідними і достатніми для виправлення обвинуваченої та запобігання скоєння нею нових правопорушень», – йдеться у рішенні.

Тож обвинувачена має сплатити 34 тисячі гривень штрафу та 10 668 гривень судових витрат.

Згідно з Єдиним державним реєстром декларацій, Світлану Павленко було звільнено з посади начальниці відділу земельних відносин Заваллівської ради у жовтні 2023 року.

Схожі публікації