Водонапірна башта на території міської лікарні м.Олександрія — AlexCity

Водонапірна башта на території міської лікарні м.Олександрія

Зі слів Валерія Жванка, до Другої світової вежа була об’єктом одного з перших в Олександрії водоводів, який обслуговував земську лікарню і прилеглі будинки.

Тим часом вежа не раз ставала об’єктом малювання, учнів художньої школи і зараз часто водять до неї на етюдні замальовки. 

Сам краєзнавець присвятив вежі частину розділу у книзі «Бароккові закапелки Олександрії». «Найпотужніша, восьмигранна вежа — в лікарні. Її стрілчасті вікна і двері надають їй суворий середньовічний колорит», так описує автор в своїй книзі.

«Судячи по цеглі, по кладці, – говорить Валерій Жванко, – їй приблизно 130-150 років. Існує неперевірена інформація, що під час окупації німці демонтували мідний бак для води вагою сотні кілограмів. А ще на ній був дах, та його здуло вітром, отак без нього вежа стоїть років із 15. Приблизно з того часу вона не функціонує.»

 

На изображении может находиться: небо и на улице

На изображении может находиться: небо, дерево, растение и на улице

 

 

Джерело: Центральна міська бібліотека м.Олександрія

x

Рекомендуємо

Міський голова, земський лікар — Сокальський Григорій Григорович ( 1853-1913)

Григорій Сокальський народився 1853 року в Полтавській губернії у родині священика. З відзнакою закінчив медичний факультет Київського університету 18 травня ...

EnglishRussianUkrainian