Вплив війни на аграрний сектор: урожай зернових, овочів та фруктів на Кіровоградщині

Вплив війни на аграрний сектор: урожай зернових, овочів та фруктів на Кіровоградщині

У результаті повномасштабного вторгнення Росії та часткової окупації територій України аграрний сектор зазнав суттєвих змін на Кіровоградщині. За даними Державної служби статистики, які опублікувала «Гречка», урожайність в регіоні значно знизилася у порівнянні з попереднім роком.

Загалом по всій Україні врожай упав на 37,4%, особливо страждали області, які постраждали від російської окупації, зокрема Донеччина, Луганщина, Харківщина, Миколаївщина, Запорізька та Херсонська області. Проте, врожайність гречки зросла на 39%, оскільки цей продукт майже не експортується та його виробництво не залежить від відкритості портів. Також варто зазначити, що в Україні гречку виробляли в невеликій кількості, частково імпортували з інших країн.

У Кіровоградській області у 2022 році спостерігалися наступні зміни у вирощуванні зернових: врожай пшениці зменшився на 244 тисячі тонн, кукурудзи — на 711 тисяч тонн, ячменю — на 98 тисяч тонн, гречки — збільшився на 1 тисячу тонн, а соняшнику — на 284 тисячі тонн. Однак, значні втрати врожаю також відбулися в овочівництві, де врожай овочів зменшився на 24,4%. Половина з цих втрат припала на томати, які вирощуються переважно в Херсонській області. Через це деякі аграрії на Кіровоградщині переорієнтувалися з вирощування зернових на вирощування овочів.

Наслідки війни також вплинули на врожай фруктів. Загалом по Україні спостерігався знижений збір фруктів на 10% через російську окупацію та обстріли. Однак, деякі регіони, зокрема Кіровоградська та Черкаська області, показали зростання врожаю на 30% та 26% відповідно. Наприклад, на Кіровоградщині урожай яблук зріс на 47% і становив 5 тисяч тонн, слив — зріс на третину до трьох тисяч тонн, а вишень зібрали 6 тисяч тонн, що на 26% більше ніж у попередньому році.

Схожі публікації