Вже 8 000 підприємців отримали гранти від держави за програмою єРобота

Вже 8 000 підприємців отримали гранти від держави за програмою єРобота

За понад 15 місяців дії урядової грантової програми єРобота держава інвестувала в розвиток малого й середнього бізнесу 4,4 млрд грн. Гранти на започаткування або розширення своєї справи отримали 8 000 українців.

Загалом з початку запуску проєкту єРобота з липня 2022 року:
за програмою «Власна справа» — видано 7305 мікрогрантів на 1,7 млрд грн;
на розвиток переробних підприємств — видано 417 грантів на 2,2 млрд грн;
на садівництво та розвиток тепличного господарства — видано 122 гранти на 490 млн грн;
ветеранам та членам їхніх родин — видано 83 гранти на 28 млн грн.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць — від 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Проєкт єРобота був запроваджений Урядом в липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

Джерело: Міністерство економіки України

Схожі публікації