З 11 липня заборонено куріння у громадських місцях: Голова Комітету ВР з питань здоров’я нації

З 11 липня заборонено куріння у громадських місцях: Голова Комітету ВР з питань здоров’я нації

З 11 липня заборонено куріння у громадських місцях. Про це нагадав Голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, інформує ЛІГА-ЗАКОН.

У грудні минулого року Верховна Рада ухвалила  Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну». Перші нововведення почнуть діяти вже з понеділка.

Електронні сигарети, пристрої для нагрівання, кальяни, трав’яні вироби, як і звичайні цигарки, заборонено вживати у громадських місцях. Зокрема, це стосується і закладів громадського харчування, де вже не буде зон або приміщень для куріння. За порушення заборони для громадянина передбачений штраф 51-350 грн, для закладів — 3-15 тис. грн.

«Вводимо заборону на продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їхнім вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння особам, які не досягли 18 років. Збільшуються штрафи за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них у розмірі 1020 грн, а в разі повторного порушення протягом року — 10 200 грн», — йдеться в повідомленні.

Голова Комітету відзначив, що Закон № 1978, ухвалений Верховною Радою, наближає Україну до європейського законодавства.

«Ми виконуємо вимоги Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Відповідно Закон — це ще один крок на шляху євроінтеграції», — пояснив він.

Схожі публікації