З січня 2024 року в Олександрії та Кіровоградській області споживачі газу отримають третю платіжку

З січня 2024 року в Олександрії та Кіровоградській області споживачі газу отримають третю платіжку

В Україні із січня 2024 року споживачам природного газу почне надходити “третя платіжка” за газ. Вона міститиме вартість послуг за утримання внутрішньобудинкових систем.

Мова йде про техогляд газового обладнання, перевірку тяги в димових каналах, справність сигналізаторів загазованості та багато іншого.

Наразі українські споживачі сплачують за газ лише за два види послуг: вартість спожитого палива та його транспортування. У ці платіжки не входить плата за утримання внутрішньобудинкових мереж.

За інформацією голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, кількість робіт з обслуговування мереж всередині багатоквартирного чи приватного будинку — доволі значна. І проводити їх необхідно регулярно.

Зокрема, один раз на рік спеціалісти повинні здійснювати візуальний огляд газопроводів, перевіряти наявність вільного доступу до них, стану кріплень газопроводу. Фахівці також перевіряють на герметичність з’єднань газопроводів та газового обладнання. У приватних будинках це можна робити раз на рік, а от у багатоквартирних — двічі: до та після опалювального сезону.

“Щороку, одночасно з техоглядом газового обладнання здійснюється перевірка наявності тяги в димових та вентиляційних каналах. Також, не рідше одного разу на рік, надавач послуг повинен перевірити належну роботу стаціонарних сигналізаторів загазованості приміщень. Один раз на три роки (саме в міжопалювальний період) у багатоповерхівках випробовують на щільність під певним тиском ділянки газопроводів”, — розповів Олег Попенко.

Тепер оператори газорозподільних систем повинні забезпечити типові договори зі співвласниками багатоквартирних чи власниками приватних будинків. Ці договори не передбачають підпису обома сторонами. Фактом підписання вважатимуть надання самої послуги розподілу газу.

Тобто, якщо ви офіційно не відключились від газопостачання, то такий договір буде розповсюджуватися і на вас. Найімовірніше, платню за обслуговування будинкових мереж за цими договорами будуть збирати один раз на рік.

Скільки саме доведеться заплатити за обслуговування внутрішньобудинкових систем — наразі невідомо.

Спершу НКРЕКП повинна встановити граничні ціни, дорожче за які послуга коштувати не може. А вже кінцеву вартість робіт оцінить надавач послуги.

Зазначимо, що з 1 серпня 2020 року українці самі обирають постачальника газу та укладають із ним договір.

Нагадаємо, у січні 2023 року «Кіровоградгаз» втратив ліцензію на розподіл газу абонентам, а замість нього цю послугу почали надавати ТОВ «Газмережі».

Джерело: Гречка

Схожі публікації