Закон про відпустку для військовослужбовців: тривалість збільшена до 30 днів

Закон про відпустку для військовослужбовців: тривалість збільшена до 30 днів

За інформацією з сайту Верховної Ради, 10 червня 2023 року Верховна Рада прийняла законопроєкт №9378, який вносить зміни до закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Цим законом передбачені нові умови для отримання відпустки військовослужбовцями під час воєнного стану.

Згідно з ухваленими змінами, під час дії воєнного стану військовослужбовцям всіх видів військової служби може надаватися щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів за повний рік служби зі збереженням грошового забезпечення. Однак, відпустка за сімейних обставин, яка може тривати до 10 днів, не враховується в основну відпустку. Проїзд до місця проведення відпустки та назад також не враховується у дні відпустки, проте не повинен перевищувати дві доби в один кінець.

Закон також передбачає можливість надання щорічної основної відпустки військовослужбовцям частинами тричі на рік за умови, що одночасно відсутні не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Законопроєкт отримав підтримку 270 народних депутатів без жодного проти.

Джерело: Гречка

Схожі публікації