Замість 8 березня та травневих свят в Україні пропонують запровадити нові

Замість 8 березня та травневих свят в Україні пропонують запровадити нові

Парламентарі винесли на розгляд Верховної Ради України законпроєкт про скасування 8 березня, 1 та 9 травня. Про це інформує «Гречка».

Так, на сайті ВРУ є карта законопроєкту «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо скасування московських комуністичних свят і встановлення українських свят» від 13 лютого, в якому йде мова про скасування таких свят:

8 березня — Міжнародний жіночий день;
1 травня — День праці;
9 травня — День Перемоги.
Натомість пропонують запровадити 25 лютого – День української жінки (в честь Дня народження Лесі Українки), 9 березня — Шевченків день – День народження Тараса Шевченка та в другу неділя травня — День матері.
При цьому святковими та неробочими днями лишаються:

1 січня — Новий рік;
7 січня і 25 грудня — Різдво Христове;
28 червня — День Конституції України;
28 липня — День Української Державності;
24 серпня — День незалежності України;
14 жовтня — День захисників і захисниць України.

Проєкт закону створений з метою визнання усталених традицій та вкорінення історичної пам’яті в українському культурному просторі.

В пояснювальній записці йдеться про те, що досі на державному рівні 8 березня – “Міжнародний жіночий день” є вихідним. Він встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль та місце жінок. Його впроваджено за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції в росії 1917 року.

«Напротивагу вважаємо більш доцільним святкувати “День української жінки” в день народження української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки, а саме 25 лютого. Натомість в березні необхідно відзначити пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка в день його народження, 9 березня», — йдеться в записці.

Схожі публікації